Infarktový záver na Zemplíne. MFK zdolal Ružomberok 2:1

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v zápase siedmeho kola nadstavbovej časti o udržanie sa vo Fortuna lige nad MFK Ružomberok a odpútali sa v tabuľke z posledného miesta. Michalovčania prehrávali po góle Martina Regáliho, Žofčák premenou penaltou a Zuberiu gólom z 87. minúte ale rozhodli o tom, že dôležité tri body ostávajú na Zemplíne. Hostia ešte v nadstavenom čase Regálim nepremenili pokutový kop, keď sa zaskvel Tomáš Dráb. Michalovčania do konca súťaže odohrajú ešte tri zápasy. Najbližšie sa budúci víkend predstavia v Žiari nad Hronom proti tímu FK Pohronie.

Duel siedmeho kola sa začal poriadne zostra. Už v druhej minúte sa rútil na michalovskú bránku Martin Regáli, Dráb však vytiahol fantastický zákrok a udržal svojich v hre o dôležité body. Na druhej strane sa neujali strely Popovitsa a ani Magdu, gólom sa neskončil ani následný závar v michalovskom pokutovom území. Plodnú pätnásťminútovku zakončil michalovský roh a nepresná hlavička Vaška. Potom sa dlho nedialo nič. V 32. minúte zahrávali hostia rohový kop, po ktorom pálil Madleňák a jeho strelu tečoval do siete Martin Regáli – 0:1. Hostia sa dlho z vedenia neradovali. O päť minút neskôr bol v pokutovom území faulovaný Trusa a Igor Žofčák bezpečne premenil pokutový kop.

Druhý polčas už toľko zaujímavých momentov nepriniesol. Opäť dal o sebe vedieť Ex-Michalovčan Martin Regáli. Ten najskôr v 65. minúte stroskotal na brankárovi Drábovi a v 79. minúte pálil zase nepresne. Michalovčania čakali na svoju šancu a tá prišla v 87. minúte. Po rohovom kope Mendeza predlžil loptu striedajúci Tandir a ďalší striedajúci hráč Sharani poslal Zemplínčanov do vedenia 2:1. To ešte nebolo vonkoncom všetko. V 92. minúte zahral v pokutovom území Mendez rukou a hlavný arbiter Ochotnický nariadil už druhý pokutový kop v zápase. Regáliho však vychytal najlepší hráč zápasu Tomáš Dráb, vďaka ktorému získal Zemplín veľmi cenné tri body.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 2:1 (1:1)
Góly: 38. Žofčák, 87. Sharani – 32. Regáli.
Žlté karty: 46. Bednár, 66. Soler, 78. Trusa, 81. Mendez, 89. Tandir – 14. Kojnok, 35. Madleňák, 37. Maslo, 86. Brenkus.
Rozhodovali: Ochotnický – Vorel, T. Straka.
Bez divákov.
MFK ZEMPLÍN: Dráb – Magda, Vaško, Soler, Mendez – Bednár – Phillips (61. Sharani), Oshima (46. Adekuoroye), Žofčák (C) (74. Tandir), Popovits (61. Diarra) – Trusa.
MFK: Krajčirík – Čurma, Maslo (C), Luka, Mojžiš – Kojnok (60. Gerec), Múdry (60. Brenkus), Kochan, Zsigmund (60. Kostadinov), Madleňák – Regáli.

Uverejnené: 01.05.2021 20:08:43