Dukla prehrala 1:3 a končí na štíte Popradčanov

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v šiestom semifinálovom zápase Kaufland play-off Tipos Extraligy v Poprade 1:3 a v sérii 2:4. Aj napriek tomu dosiahli historickú medailu pre michalovský hokej, keď končia na treťom mieste.

Michalovčania mali pod Tatrami nôž na krku, čo si uvedomoval aj ich tréner. Opäť premiešal zostavu, tentoraz z nej vynechal Takáča, Šoltésa, Hickmotta či McCormacka. V úvode mohli ísť jeho zverenci do vedenia. Od modrej pálil Mudrák, dorážku Suja za chrbát Vošvrdu neupratal. Hneď na to upozornil na seba aj Lalancette, ktorý strieľal spoza obrancu tesne vedľa. Až k Vošvrdovi sa dostal s pukom Lehtonen, na druhej strane Vandas nepretlačil puk za Tomeka. V polovici prvej tretiny získali domáci presilovku po faule Korhonena. Hneď v jej úvode Tomek vychytal v stopercentnej šanci Haščáka, Preisinger v jej závere strelou spomedzi kruhov minul. V pätnástej minúte zachytil mladý Mešár michalovskú rozohrávku a strelou cez Southorna otvoril skóre duelu. Vyrovnať mohol v devätnástej minúte Korhonen, jeho strelu zblízka však Vošvrda chytil.

V samom závere prvej časti išiel na trestnú lavicu domáci Zagrapan, Michalovčanom však presilovka vôbec nevyšla. Tú následnú po nedovolenom vyhodení puku Dalhuisena už zahrali lepšie. No ani z nej nevyrovnali. Najväčšie šance mali Lehtonen a Bartánus. Strelu fínskeho útočníka vytlačil Vošvrda betónom a na dvakrát si poradil aj so strelou Bartánusa. Dve prečkané oslabenia dodali Popradčanom nové sily. Po ich skončení michalovských presiloviek boli aktívnejší. Odmenou im bol druhý gól, ktorý po slebe michalovských chýb dosiahol Dominik Kramár. Hneď na to mohol znížiť Mihálik, Vošvrda však výborne zasiahol. Domáci sa zase mohli ešte viac upokojiť pri presilovke po faule Ťavodu, ani jednému tímu ale presilovky v zápase nešli.

Keď chceli Michalovčania niečo so sériou ešte urobiť, bezpodmienečne museli v tretej tretine vyrovnať. Proti ním však v šiestom zápase stal výborne pripravený súper, ktorý ich nepúšťal do gólových šancí. V 54. minúte predsa prišli k zníženiu, keď Mudrákovú strelu do siete tečoval Jakub Suja. Hostia vrhli všetky sily do útoku. Tri minúty pred koncom odvolali brankára Tomeka, po nedorozumení v útočnom pásme sa však k puku dostal Dalhuisen a gólom do prázdnej bránky definitívne spečatil nielen vývoj tohto zápasu ale aj celej série.

HK Poprad - HK Dukla Ingema Michalovce 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Konečný stav série: 4:2.
Góly: 15. Mešár (Brejčák), 33. Kramár (Handlovský, Zagrapan), 59. Dalhuisen – 54. Suja (Mudrák, Mašlonka).
Vylúčenia: 2:2. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Stano, Tvrdoň – Gegáň, Synek. Bez divákov.
HK: Vošvrda – Drgoň, Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Hudec, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš.
HK DUKLA INGEMA: Tomek - Mihálik, Southorn, Kolusz, Mudrák, Ťavoda, Louis, Šedivý – Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen – Mašlonka, Suja, Lehtonen – Bartánus, Galamboš, Regenda – Chalupa, Lačný, Török - Karaffa.