Pod Tatrami tesná prehra Dukly. Poprad znížil v sérii na 1:2

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v treťom semifinálovom zápase Kaufland play-off Tipos Extraligy na ľade HK Poprad 1:2 a „kamzíci“ tak znížili stav série na 1:2. Jediný michalovský gól zaznamenal v presilovke obranca Graeme McCormack. Štvrtý duel semifinálovej série je na programe pod Tatrami v utorok so začiatkom o 17.00 hod. a už teraz je isté, že sa hrať bude aj vo štvrtok v Michalovciach. Oba zápasy odvysiela v priamom televíznom prenose RTVS 2.

Len trinásť striel na bránku a  slabý výkon v ofenzíve michalovských hráčov spôsobil, že Popradčania v semifinálovej sérii znížili na 1:2. Michalovčania nezopakovali výkony z domácich zápasov. Pod Tatrami aj napriek náskoku dvoch bodov hrali zakríknuto a v ofenzíve veľmi sterilne.

Prvá tretina sa ani nezačala a domáci hneď zahrávali presilovku. Už po 32 sekundách putoval na „lavicu hanby“ Dávid Mudrák. Domáci rozkrútili kolotoč a po parádnej Skokanovej prihrávke otvoril zo svojej obľúbenej parkety Marcel Haščák skóre tretieho semifinálového duelu. Výhodu presilovky získali po faule Zagrapana aj Michalovce. Aj oni prevahu o jedného hráča využili, keď sa po minúte presadil bombou od modrej Graeme McCormack. Hneď na to zaujala bitka dvoch kanadských ťažkých váh, v ktorej mal Mark Louis navrch nad Brandonom Msshinterom. Obaja kohúti dostali za zhodenie rukavíc desaťminútové tresty. V štrnástej minúte sa Popradčania opäť dostali do vedenia. Spoza bránky našiel Vandas Handlovského a ten strelou od modrej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. V samom závere mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, desať sekúnd pred koncom ale Dávid Skokan nepremenil trestné strieľanie ktoré rozhodcovia nariadili po faule Southorna.

Po troch góloch v prvej časti sa čakalo, že v podobnom duchu uvidíme aj ďalšie dve tretiny. Vo zvyšnom čase sa ale príliš atraktívny hokej nehral. Dominovali obrany a brankári nad útokmi. Michalovčania dokázali v priebehu dvoch tretín vyslať na bránku iba sedem striel, čo sa zákonite prejavilo na tom, že nedokázali vyrovnať, ba nevytvorili si ani jednu šancu na vyrovnanie. Popradčania svoj náskok nenavýšili ani v presilovke, keď Erkinjuntti pykal za vysokú hokejku.

V úvode tretej tretiny mohol vyrovnať Tomáš Torok, v prečíslení dvoch na jedného však mieril vedľa. Domáci zase nepotrestali vylúčenie Mašlonku, no boli to oni, kto udával smer zápasu. Dobre bránili tesný náskok, keď naďalej nedovolili Michalovčanom strieľať na bránku. Tí vyslali na Vošvrdu iba trinásť striel, z čoho sa viac ako jeden gól urodiť nemohol. Aj preto je to treťom semifinálovom zápase stav série 2:1 v ich prospech a aj preto v bitke o východ naďalej platí, že víťazí iba domáci tím.

HK Poprad - HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)  stav série 1:2.
Góly: 3. Haščák (Skokan, Svitana) pres/1, 14. Handlovský (Vandas) – 8. McCormack (Lalancette) pres/1.
Vylúčení: 4:6, navyše Mashinter (Poprad) a Louis (Michalovce) 10. minút za zhodenie rukavíc. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Stano, Tvrdoň – Crman, D. Konc ml. Bez divákov.
HK: Vošvrda - Drgoň, Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Hudec, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Mihálik, Mudrák, Ťavoda, McCormack, Southorn, Louis, Šedivý – Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen – Šoltés, Suja, Takáč – Bartánus, Galamboš, Regenda – Mašlonka, Lehtonen, Török - Lačný.

Uverejnené: 19.04.2021 23:21:05