MFK Zemplín prehral so Sereďou a opäť spadol na posledné miesto v tabuľke

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v zápase piateho kola nadstavbovej časti o záchranu v Zlatých Moravciach so Sereďou 0:2 a opäť spadli na posledné miesto v tabuľke. Zverenci trénera Antona Šoltisa sa vonku predstavia aj v najbližšom kole, keď ich čaká duel v Senici.

Lepší vstup do zápasu mali domáci. Tí si hneď od úvodu vytvorili mierny tlak, ktorý v šiestej minúte korunoval gólom z priameho kopu Andrej Fábry. Od tohto momentu prebrali iniciatívu Michalovčania, ktorí mohli vyrovnať v dvanástej minúte. Žofčákovú strelu ale z bránkovej čiary odhlavičkoval Mečiar. V devätnástej minúte musela byť obrana Serede opäť v pohotovosti. Z pravej strany odcentroval Žofčák, Trusovu hlavičku Yakubu s námahou pokryl. Hneď na to v pokutovom území fauloval Mečiar Trusu, píšťalka hlavného arbitra ale ostala nemá. Zemplínčania boli aj naďalej aktívnejší. Nič ale nevyťažili ani z priameho kopu, či následného rohu, no a neujala sa ani strela Popovitsa. V 40. minúte zahrávali priamy kop, po Žofčákovom centri hlavičkoval Bednár len do stredu brány, kde stál dobre pripravený Yakubu, z ďalšej akcie Trusa hlavičkoval nad. Aj preto Michalovčania po prvom polčase prehrávali, hoci boli lepším tímom...

Druhé dejstvo už toľko zaujímavých momentov neprinieslo. Domáci sa ešte viac stiahli na svoju polovicu. Hneď v úvode opäť pohrozili priamym kopom Fábryho, čo bola na dlhé minúty ich jediná ofenzívna akcia. Michalovčania mohli vyrovnať po Žofčákovom priamom kope, kapitán tímu ale mieril tesne vedľa. Zemplínčania aj naďalej horeli vo finálnej koncovke. Patrila im síce medzihra, no v druhom polčase sa už nevedeli dostať ani do šancí. Trénerovi Šoltisovi nepomáhali ani striedania, a tak Seredčania bezpečne bránili tesné víťazstvo. V 87. minúte podnikli Sereďania jeden z mála útokov, k lopte sa dostal Morong, ktorý krížnou strelou rozhodol. V závere ešte zaujali šanca Potomu a strela Diarru, skóre sa už ale nemenilo.

ŠKF Sereď - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0)