Michalovčania v strhujúcom divadle zdolali Poprad po nájazdoch a v sérii vedú 2:0

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v druhom semifinálovom stretnutí Kaufland play-off Tipos Extraliga nad HK Poprad 3:2 po nájazdoch a v sérii tak vedú 2:0 na zápasy. Michalovčania viedli po góloch Samuela Takáča a Petra Galamboša 2:1, Popradčanom sa ale v samom závere Dalhuisenom podarilo poslať duel do predĺženia. To o víťazovi nerozhodlo, na rad prišli nájazdy, v ktorých v deviatej sérii rozhodol Pavol Regenda. Séria sa teraz sťahuje do Popradu, kde sa v pondelok a utorok odohrá tretí a štvrtý duel.

Druhý semifinálový duel priniesol od úvodu rezkejší hokej, ako tomu bolo v prvom zápase. Obaja tréneri urobili v zostavách dve zmeny. Michalovský Tomek Valtonen vynechal tentokrát obrancu Kolusza a útočníka Karaffu, ktorých nahradil Louisom a Torokom, hosťujúci Peter Miklula zase vypojil Rusa Višnevského s Matúšom Paločkom, ktorých nahradil Tavim s Kramárom. Michalovčania dostali šancu otvoriť skóre už v tretej minúte, kedy putoval na trestnú lavicu talentovaný Mešár. Presilovku síce nevyužili, po jej skončení ale dostal puk do pohybu Samuel Takáč, ktorý si vychutnal Vošvrdu – 1:0. V siedmej minúte bol vylúčený domáci Ťavoda a hostia expresne rýchlo vyrovnali. Už po 27 presilovkových sekundách poslal puk do siete Livingston, ktorý využil jeho odrazenie od mantinelu. V pätnástej minúte sa vyznamenal Vošvrda pri strele Mudráka, ktorú skryl efektne do lapačky. No a keď v samom závere pohrdli Popradčania presilovkou po zbytočnom faule Lehtonena, prvá tretine skončila zaslúženou remízou.

Aj v druhej tretine sa odohrali medzi oboma bránkami zaujímavé momenty. Najskôr mohol Popradčanov poslať do vedenia Marek Zagrapan, Škorvánek ale jeho nebezpečný pokus zneškodnil. V 27. minúte pálil od modrej domáci Ťavoda a Galamboš jeho strelu stečoval za chrbát bezmocného Vošvrdu. Michalovčania mohli svoje vedenie navýšiť pri vylúčení Mareka Hudeca, presilovky im však nešli podľa predstáv. Aj v tejto a aj následne pri vylúčení Dalhuisena si okrem Bartánusa nevypracovali ani jednu gólovú šancu. Na konci prvej časti tak mohol vyrovnať Livingston, jeho strelu ale zneškodnil výborný Škorvánek, na druhej strane si Vošvrda poradil s Regendovým tečom Galambošovej nepríjemnej strely.

V tretej tretine sa začalo popradské naháňanie sa za vyrovnaním. Hostia sa dostávali do tlaku. Pomohol im k tomu aj faul Louisa, presilovku však nedokázali využiť. Pon nej mohli inkasovať, puk z Regendovej hokejky Galamboš do siete netečoval. Následne tlak Popradčanov pribrzdili vylúčenia Vandasa a Skokana, a zdalo sa, že Michalovčania sú z najhoršieho vonku. V posledných minútach kontrolovali puk na svojich hokejkách a hosťom nedovolili dostať sa do tlaku. 36 sekúnd pred koncom ale vypálil od modrej Dalhuisen a poslal zápas do predĺženia. V ňom mali viac z hry hostia, Svitana a ani Zagrapan však nedokázali prekonať Škorvánka. Tomu pomohla po Seigovej strele žŕdka, na čo lavička domáceho tímu reagovala oddychovým časom. Po ňom mohol rozhodnúť Dávid Skokan, na druhej strane nepresne mieril Samuel Takáč. Michalovčania v predĺžení získali šancu po vylúčení Livingstona, presilovky im ale vôbec nešli. Rozhodnúť teda museli nájazdy. Domáci strelci v prvých troch sériách skórovali, na čo reagovala lavička Popradčanov výmenou brankára. Následne Hamerlík zatiahol roletu a keď Svitana v piatej sérii zrovnal, na ďalší gól sa čakalo až do deviatej sérii. V nej Regenda konečne prekonal Hamerlíka a keď sa Seigovi nepodarilo skórovať druhýkrát, Michalovčania zvíťazili aj v druhom domácom zápase série a vedú 2:0.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Poprad 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Stav série: 2:0.
Góly: 6. Takáč (Lalancette, Šoltés), 27. Galamboš (Ťavoda, Bartánus), rozh. náj. Regenda – 8. Livingston (Haščák, Skokan) pres/1, 60. Dalhuisen (Preisinger).
Vylúčení: 3:6. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali:  Stano, Goga – Gegáň, Konc ml. Bez divákov.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Mihálik, Mudrák, Ťavoda, McCormack, Southorn, Louis, Šedivý – Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen – Šoltés, Suja, Takáč – Bartánus, Galamboš, Regenda – Mašlonka, Lehtinen, Török – Lačný.
HK: Vošvrda – Drgoň, D. Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, M. Hudec, Kramár – Svitana (C), Skokan, Haščák – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter - Jevoš.

Uverejnené: 16.04.2021 22:15:15