Víťazná séria skončila, Iuventa padla v Moste

Jedenásťzápasovej víťaznej sérii hádzanárok MŠK Iuventa Michalovce je koniec. Prvú prehru od novembra minulého roka utrpeli Michalovčanky na Veľkonočnú nedeľu, keď v dohrávke desiateho kola MOL ligy a priamom súboji o prvé miesto nestačili na DHK Baník Most, ktorému podľahli 23:28. Okrem dvoch bodov mrzí trénera Beňadika, ktorý s tímom prehral vôbec prvýkrát, aj zranenie dvoch hráčok zo základnej zostavy.

Šláger mal nečakaný priebeh. Celý duel bol aktuálny český majster vo vedení (Iuvente sa podarilo iba trikrát vyrovnať...) a to nepustil z rúk až do posledných sekúnd. „Všetci sme od tohto zápasu z našej strany očakávali viac,“ sklamane reaguje tréner Beňadik, ktorý sa vzápätí pustil do hodnotenie súboja na severe Čiech. „Náš výkon nebol postačujúci na zisk bodov. Potrebovali sme výkon na hranici aktuálnej výkonnosti a ten z našej strany neprišiel. Mrzieť nás môže z pohľadu konečného výsledku najmä záverečných šesť minút.“

Práve na začiatku poslednej desaťminútovky Michalovčanky skresali sedemgólové vedenie Mostu na jeden gól. V 53. minúte bolo 24:23, no od tohto momentu skórovali už iba domáce, ktoré zvíťazili o päť gólov. „To, čo sme za ten čas nahrali, sme za šesť minút stratili. Po päťgólovej šnúre sme dostali domácich konečne do tlaku a keď to vyzeralo, že sme sa konečne dostali k tomu, čo sme chceli hrať, prišla naša najhoršia pasáž v stretnutí. Záver stretnutia musíme hrať s inou hernou disciplínou, než sme predviedli v nedeľu. Päťgólové manko, aj vzhľadom na to, že šesť minút pred koncom sme prehrávali o gól, je veľa,“ pokračuje v sklamanom tóne tréner Zemplínčaniek, ktorý s tímom utrpel prvú prehru od svojho nástupu. „Máme konečne informáciu ako reaguje družstvo, keď je so súperom 60 minút v zápase. Musíme z toho vytiahnuť čo najviac informácií. Dôležité pre vývoj zápasu bolo, že sme na pôde súpera veľkú časť stretnutia prehrávali o 3 – 4 góly. To je príliš veľký komfort a ťažko sa potom na súpera vytvára väčší tlak. Veľa vecí sa v zápase ukázalo dobrých, ale aj dosť nedostatkov. Ukázalo nám to, kde momentálne sme a na čom máme popracovať. Do ďalších zápasov je pre násdôležité uhájiť postavenie najlepšieho slovenského družstva pred play-off. Na to sa musíme už najbližších víkend sústrediť, keď nás opäť čakajú dva zápasy za dva dni, čo bude určite náročné.“

Ivana Godečová a Martina Popovcová nedohrali duel v Moste po zákrokoch súperiek. Červená karta sa však udeľovala iba na strane Iuventy...

Najväčší rozdiel medzi oboma rivalmi bol v nedeľu jednoznačne v zakončení svojich útokov. Zatiaľ, čo Baník čakal na svoju príležitosť až do 5-6 prihrávky v pasivite, Michalovčanky viackrát zakončovali veľmi rýchlo. Navyše, oproti Mostu sa nenašla žiadna hráčka, ktorá by potiahla družstvo za lepším výsledkom. V tíme sa nenašla ani jedna, ktorá by gólovo explodovala, tak ako napríklad minulú nedeľu v Prahe Štefaniková. „Osobne som čakal z našej strany viac nadštandardných výkonov. To čo sme predviedli na body nemohlo stačiť, na lepší výsledok však malo“ zdôrazňuje Beňadik.

Popovcová, Godečová a Kompaniecová nedohrali

Ešte viac ako prehra mrzí michalovského trénera strata dvoch hráčok základnej zostavy. Duel na severe Čiech nedohrali Ivana Godečová a Martina Popovcová. Zatiaľ, čo Godečová inkasovala úder lakťom do tváre od súperky, ktorá zakončovala na bránu, Popovcová si po faule od Borovskej v protiútoku privodila vykĺbenie ramena. Mimochodom, za to isté dostala v poslednej minúte priamu červenú kartu Michalovčanka Kompaniecová. Domáca Borovská zostala iba s dvojminútovým vylúčením. O to viac mrzia slová najskúsenejšej hráčky DHK Baník Lucie Mikulčík...Mrzí nás to, no musíme robiť všetko preto, aby boli dievčatá rýchlo späť. Počas pondelka a utorka absolvujú všetky potrebné vyšetrenia. Teraz môžeme len dúfať, že sa dozvieme aj nejakú pozitívnu informáciu“ podotýka Jan Beňadik, ktorý teraz nevie, či bude spomenutá dvojica k dispozícii na víkendový domáci dvojzápas s Plzňou (sobota o 18.00 hod.) a Slaviou Praha (nedeľa 17.30 hod.). Okrem toho na nich čaká po reprezentačnej prestávke dvojzápas v Písku a Zlínu a v sobotu prvého mája odohrajú odvetný duel s Mostom.