Domáca remíza MFK Zemplín s Nitrou

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali v zápase prvého kola nadstavbovej časti o záchranu v najvyššej Fortuna lige s FC Nitra 1:1 a „Corgoňov“ tak nedokázali zdolať dvakrát po sebe. Michalovčania síce išli v 83. minúte po premenenej penalte Tandira do vedenia, v 90. minúte však vyrovnal Tancik. Zverenci trénera Jozefa Majoroša, ktorým aktuálne v tabuľke patrí deviate miesto, sa v druhom kole nadstavbovej časti o záchranu predstavia budúcu sobotu na ihrisku Ružomberka.

Michalovčania sa s Nitrou stretli na domácom trávniku opäť po týždni, no tentoraz to bol odlišný zápas. Hlavne v prvom polčase hostia zaskočili Zemplínčanov a keby bolo po polčase 0:3, nikto by sa čudovať nemohol. V prvej pol hodine totiž mali Nitrania päť gólových šancí. V piatej minúte dostal Erik Jendrišek loptu za súperovu obranu, strieľal ale mimo troch žrdí. V deviatej minúte ho na druhej strane napodobnil Phillips, ktorého tvrdá strela išla nad. V jedenástej minúte zahrávali hostia rohový kop, Mustafič po ňom neupratal loptu do siete. O štyri minúty neskôr obstrelil Markoviča Kindsvater, na bránkovej čiare hasil Pino Soler. V devätnástej minúte Lukáš Fabiš namieril z priameho kopu priamo pod Markovičove brvno, michalovský brankár však vytesnil loptu na rohový kop. O tri minúty neskôr bol michalovský golman v permanencii opäť, keď na rohový kop vytlačil tvrdú bombu Jendriška. No a krátko pred uplynutím pol hodiny mohol najskôr skórovať Mustafič, ktorého strela sa od brvna odrazila k Jendriškovi, no ten ju neupratal do siete. Šokovaní Michalovčania sa v prvom polčase nezmohli prakticky na nič a mohli ďakovať všetkým svätým, že bolo skóre bezgólové...

V druhom dejstve sa už obraz hry zmenil. Pomohli k tomu aj dve striedania Michalovčanov, keď namiesto Begalu so Sharanim vybehli na trávnik Martin Bednár s Tandirom. Už po dvoch minútach mal gól na kopačke Popovits, minulotýždňový zlatý strelec ale tentoraz minul. Michalovčania pokračovali v aktivite. Gólom však neskončila ani kombinácia dvoch striedajúcich hráčov, keď Tandira vysunul Bednár. Krátko po hodine hry poslal do pokutového územia zaujímavú loptu Igor Žofčák, ani jeden z jeho spoluhráčov sa však k nej nedostal. Na poslednú dvadsaťmiútovku sa dostala na ihrisko aj nová posila Michalovčanov Cheick Diarra, ktorý v osemdesiatej minúte poslal do pokutového územia nadýchaný center, Soler elegantne predlžil na Tandira, ten však mieril iba do priestoru, kde stál brankár Šipoš. O minútu neskôr zahral v pokutovom území rukou hosťujúci Fabiš, videl červenú kartu a hlavný rozhodca Očenáš nariadil pokutový kop. Z neho sa nemýlil Ismar Tandir, ktorý poslal Michalovčanov do vedenia. Tí ale tesný náskok neudržali. V nadstavenom čase podbehol brankár Markovič rohový kop a Tancík za pomoci teču Filipa Vaška upratal loptu do siete.

MFK Zemplín Michalovce – FC Nitra 1:1 (0:0)
Góly: 83. Tandir (pok. kop) - 90. Vaško (vlastný).
Žlté karty: 10. Vaško - 20. Fabiš, 70. Käupe.
Červená karta: 81. Fabiš (po druhej žltej karte).
Rozhodovali: Očenáš – Poláček, Jánošík.
Bez divákov.
MFK ZEMPLÍN: Markovič – Magda, Soler, Vaško, Vojtko – Adekuoroye – Phillips (73. Diarra), Žofčák (79. Trusa), Begala (46. Bednár), Popovits (89. Siopis) – Sharani (46. Tandir).
FC: Šípoš -  Tancík, Fabiš, Kolčák, Çelebi – Regäsel, Mustafič (49. Käuper) – Mészáros (90+2. Kurt), Jendrišek, Kindsvater (68. Ferleťák) – Franko (68. Chobot).

Uverejnené: 13.03.2021 19:00:37