Debakel michalovskej Dukly Ingemy pod Poľanou

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v šlágri 47. kola Tipos Extraligy na ľade HKM Zvolen vysoko 1:7 a utrpeli tak druhú porážku v rade. Ich jediný presný zásah zaknihoval v druhej tretine Jakub Suja. Michalovčania, ktorí aj po tejto prehre ostali na treťom mieste, sa najbližšie v nedeľu na domácom ľade predstavia proti poslednému Liptovskému Mikulášu (začiatok o 16.00 hod.).

V šlágri 47.extraligového kola, v ktorom na domácom ľade druhý tím tabuľky vyzval tretí, sa začalo opatrnejšie. Ako prví mohli ísť do vedenia domáci, keď na konci piatej minúty hrali Michalovčania na ľade šiesti, paradoxne však mohli otvoriť skóre. Najskôr sa vo vlastnom oslabení dostal do úniku Bartánus, Rahm však v poslednej chvíli zasiahol a švédsky brankár HKM dobre zakročil aj pri šanci Takáča. Michalovčania pokračovali v aktivite aj pri hre piatich proti piatim, Regendova strela skončila na žŕdke. Nedáš - dostaneš sa opäť raz ukázalo na druhej strane. Meliško z ojedinelého útoku nahadzoval puk na bránku, Mihalik ho chcel odpáliť von, no zrazil ho za chrbát bezmocného Tomeka. Meliška chcel na druhej strane napodobniť Mudrák, ten ale strelou od modrej trafil len Rahmove betóny. Na druhej strane famózna Tomekova lapačka zastavila Nuutinenovu strelu z prvej, gólom sa neskončil ani prienik Samuela Takáča a ani strela spomedzi kruhov Šedivého.

Michalovčania začali druhú časť ešte 95 sekundovou presilovkou po vylúčení Stupku, vyrovnávajúci gól ale nezaznamenali. V 25. minúte najskôr rozhodcovia signalizovali šiestich Zvolenčanov na ľade, potom ale svoj verdikt zmenili. O dve minúty neskôr už domáci viedli rozdielom dvoch gólov. Na 2:0 zvýšil po asistencii McPhersona Radovan Puliš. V polovici zápasu mohlo byť vymaľované, keď Marcinek našiel zadovkou Betkera, Tomek ale tentoraz odolal. Zvolenčania nezvýšili svoje vedenie ani pri vylúčení Toroka. Po faule Betkera sa zase mohli do zápasu vrátiť Michalovčania. To sa im aj podarilo.  Najskôr odolali brejku dvoch na jedného a potom Jakub Suja tečom Southornovej strely znížil na 1:2. O 46 sekúnd neskôr ale bol rozdiel v skóre opäť dvojgólový a to po parádnej biliardovej akcii, keď Nuutinen krížne našiel Melancona, ten nabil Pulišovi, ktorý sa neulakomil na strelu, našiel McPhersona, ktorý do prázdnej bránky upravil na 3:1.

Zvolenčanom vyšiel záver druhej časti, ako aj úvod tej tretej. Už po deviatich sekundách hry totiž Bondra tečoval strelu Mikuša za Tomekov chrbát a HKM tak viedol už 4:1. No a keď hostia následne nevyužili presilovku po faule Marcineka, bolo rozhodnuté. Zvolenčania pokračovali v dobrom výkone. V 50. minúte putoval na trestnú lavicu Dávid Mudrák a v presilovke na 5:1 zvýšil Michal Ivan. Domáci boli pri chuti. O pol minútu neskôr už dokonca viedli 6:1, keď Tomeka prekonal McPherson. A to ešte nebolo z ich strany všetko. V 54. minúte napriahol Radovan Puliš a bolo 7:1. Tomáš Tomek po tomto góle opustil michalovskú bránku a seniorskú premiéru si tak odbil 17-ročný Jakub Hrubovský. Zvolenčania ho už síce neprekonali, no určite ich to nemrzí. Po vysokom víťazstve sa totiž opäť vrátili na čelo extraligovej tabuľky.

HKM Zvolen - HK Dukla Ingema Michalovce 7:1 (1:0, 2:1, 4:0)
Góly: 8. Meliško (Kelemen, Betker), 27. Puliš (McPherson, Nuutinen), 39. McPherson (Puliš, Melancon), 41. R. Bondra (J. Mikúš, Meliško), 51. Ivan (J. Mikúš) pres/1, 52. McPherson (Puliš, Betker), 54. Puliš (Nuutinen, McPherson) – 39. Suja (Southorn, Bartánus) pres/1.
Vylúčení: 3:4, navyše Tomek (Michalovce) 10. minút nešportové správanie. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: V. Snášel ml., Baluška – Synek, Ordzovenský. Bez divákov.
HKM: Rahm - Betker, Meliško, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Hatala – R. Bondra, J. Mikúš, Kelemen – McPherson, Puliš, Nuutinen – Zuzin, Viedenský, Stupka – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Gubančok.
HK DUKLA INGEMA: T. Tomek - Mihalik, Mudrák, Southorh, McCormack, Šedivý, Louis, Ťavoda – Hickmott, Lalancette, Korhonen – Šoltés, Suja, Takáč– Bartánus, Galamboš, Regenda – Mašlonka, Lehtonen, Török – Lačný.