Zemplín prehral na Žitnom ostrove a v tabuľke spadol na posledné miesto

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce nielenže prehrali v stretnutí 21. kola Fortuna ligy na pôde Dunajskej Stredy 1:2 a definitívne tým prišli o účasť v prvej šestke, ale kolo pred koncom základnej časti spadli na posledné miesto v tabuľke. Nadstavbu Michalovčania ukončia v sobotu domácim súbojom s Nitrou (začiatok o 14.30 hod.).

Duel na Žitnom ostrove sa od úvodu niesol v jasnej réžii favorita. Ten svoju územnú prevahu pretavil v gól už v desiatej minúte, keď sa presadil po skrumáži v pokutovom území Dominik Kružliak. Michalovčania sa veľmi ťažko dostávali zo svojej polovice, nie to ešte do šancí. Tie mala iba Dunajská Streda. Na konci prvej tridsaťminútovky podnikla rýchlu kontru, Nicolaescu našťastie mieril iba do vybiehajúceho Vaška, následná strela Blackmana išla tesne nad. V samom závere polčasu ešte nebezpečne vystrelil Christie-Davies, Markovič jeho pokus vyrazil na rohový kop.

Ani v druhom polčase sa nehral nejaký oku lahodiaci futbal. Prvá vážna šanca prišla až v 62. minúte a tá skončila v sieti. Svoj prvý dotyk s loptou premenil na druhý gól DAC Yhoan Andzouana. Od tohto momentu už domáci kontrolovali priebeh hry. Michalovčania mohli znížiť šesť minút pred koncom Ntotis však trestuhodne svoju šancu zahodil. Nakoniec sa Zemplínčanom skorigovať podarilo v poslednej minúte, kedy ich kapitán Igor Žofčák premenil pokutový kop.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Zemplín Michalovce 2:1 (1:0)
Góly: 10. D. Kružliak, 63. Andzouana – 90+. I. Žofčák (11 m)
Žlté karty: 90+. Beskorovainyi – 38. Neofytidis, 59. M. Trusa
Rozhodovali: Kišš – Ádám, Vitko; bez divákov
FC DAC 1904: Jedlička – Blackman (76. Sommer), D. Kružliak, Müller (71. Davis), Beskorovainyi – Divkovič (61. Taiwo), Christie-Davies (76. Balič), Schäfer, Kalmár – E. Ramirez, Nicolaescu (61. Andzouana)
MFK ZEMPLÍN: M. Markovič – D. Magda, Soler, F. Vaško, M. Vojtko – Adekuoroye, Neofytidis (59. I. Žofčák), Špoljarič (83. Ntotis) – Popovits (70. Siopis), M. Trusa (83. Tandir), Oshima