Zemplín vyhorel so Sereďou a zavrel si dvere do prvej šestky

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v zápase dvadsiateho kola Fortuna ligy na domácej pôde s ŠKF Sereď 0:2 a de facto si zabuchli dvere do prvej šestky. O oba góly v zápase sa postaral Lukáš Lačný. Michalovčania, ktorý naďalej patrí nelichotivé jedenáste miesto, sa najbližšiu sobotu predstavia v Dunajskej Strede.

Na teréne hraničiacom s regulárnosti sa od úvodných sekúnd viac bojovalo ako hralo. Michalovčania boli aktívnejší, bolo však vidno, že im ťažký terén robí obrovské problémy. Za jedinú šancu sa dá brať akcia, pri ktorej sa po dlhej lopte dostal až pred brankára Yakubu domáci kapitán Žofčák, loptu si však neprebral podľa predstáv.  Potom dali o sebe vedieť aj hostia. Najskôr Mlakar center neupratal do siete Lačný a potom po rohovom kope Fábryho a hlavičke Michálika Vaško v poslednom momente odvrátil na ďalší rohový kop.

Aj pred zrakom trojnásobnej zlatej olympijskej reprezentantky Anastasii Kuzminovej, ktorá pred začiatkom duelu odovzdala cenu Igorovi Žofčákovi pre najlepšieho hráča MFK Zemplín v jesennej časti, sa aj v druhom polčase viac bojovalo a čakalo na gól. V 48. minúte mohli opäť skórovať hostia, Fábry z priameho kopu iba opečiatkoval ľavú Markovičovu žrď. V 56. minúte sa už skóre menilo. Fábryho strelu ešte Markovič vytlačil, no rovno k Lukášovi Lačnému a ten už loptu dopravil do siete. Dvanásť minút pred koncom mohlo byť vyrovnané. Lopta sa po dlhom centri od Žofčáka dostala až na „päťku“ k striedajúcemu Begalovi, ktorú ju ale netrafil ideálne. V 82. minúte bolo rozhodnuté. Vaško podbehol loptu, ktorá sa dostala k Lačnému a ten prekonal Markoviča po druhýkrát v zápase.

MFK Zemplín Michalovce - ŠKF Sereď 0:2 (0:0)
Góly: 56. a 83. Lačný. Žlté karty: 19. Žofčák, 54. Spoljarič, 85. Begala - 38. Morong, 89. Machuča. Rozhodovali: Somolani - Rozsbeck, Hrmo. Bez divákov.
MFK ZEMPLÍN: Markovič - Magda, Soler, Vaško, Vojtko - Neofytidis, Spoljarič (69. Begala) - Oshima (82. Ivanov), Žofčák, Sharani (82. Trusa) - Tandir (58. Popovits).
ŠKF: Yakubu - Michalík, Salimi, Mlakar (46. Slaninka), Morong (90. Mečiar)  - Mačucha, Šumský (87. Espinar), Iván, Fábry - Eneji (70. Jureškin), Lačný.