Remíza MFK Zemplín v Žiline s Pohroním

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali v stretnutí devätnásteho kola Fortuna ligy v Žiline s FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:1. Ich jediný gól v zápase zaznamenal Martin Bednár, ktorý v závere prvého polčasu zrovnával na 1:1. Zverenci trénera Jozefa Majoroša sa v najbližšom zápase predstavia doma, keď v budúcu sobotu 21. februára o 14.00 hod. privítajú Sereď.

Na žilinskej umelej tráve sa od úvodu hralo opatrnejšie. Obaja aktéri si uvedomovali dôležitosť šesťbodového duelu a preto ani jeden z nich nechcel urobiť chybu ako prví. V sedemnástej minúte z ničoho nič gólovo udrelo Pohronie. Fadera sa rozbehol po pravej strane, narazil loptu Adlerovi a ten z jednej krásnou strelou otvoril skóre. V 25. minúte dobre vysunul Žofčák Daniela Magdu, strela krajného beka ale išla nad bránu domáceho tímu. Ani v ďalších minútach veľa vzruchu v šestnástkach nebolo. V samom závere zaujali ešte štandardardky na oboch stranách. Najskôr domáci Župa pálil z dobrej pozície vysoko nad. Na druhej strane si na rohový kop Žofčáka vyskočil Soler, ktorý predĺžil loptu až ku Bednárovi a ten nikým nekrytý vyrovnal na polčasových 1:1.

V druhom polčase prvýkrát musel zasahovať brankár hosťujúceho tímu Matej Markovič, ktorý v 53. minúte vytlačil štipľavú Chvěju na rohový kop. V ďalších minútach si mužstvá strážili svoje pokutové územia, ani jedno nechcelo urobiť chybu. Chlieb sa mohol lámať až v samom závere. Tri minúty pred koncom vyskočil striedajúci Adekuoroyoe na dlhý center a jeho hlavička iba o milimetre minula bránu domáceho tímu. Duel tak skončil deľbou bodov.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1)
Góly: 18. Fadera - 45.+ Bednár.
Žlté karty: 48. Mazan, 58. Weir - 45. Magda.
FK POHRONIE: Hrdlička (46. Jenčo) – Štrba, Pavlík, Heurtaux, Župa – Mazan (85. Adamec), Bangala – Weir (71. Blahút), Da Silva, Fadera (87. Galuška) – Chvěja (71. Ladji).
MFK ZEMPLÍN:  Marković – Siopis, Soler, Vaško, Magda – Neofytidis – Oshima, Bednár (80. Adekuoroye), Ivanov (66. Sharani), Žofčák (C) – Tandir.