Víťazstvo MFK Zemplín nad lídrom druhej ligy

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zaknihovali v rámci prípravy na jarnú časť tretie víťazstvo, keď na sústredení v Dunajskej Strede zdolali lídra druhej ligy FK Dukla Banská Bystrica 2:0. V jedenástej minúte otvoril z pokutového kopu skóre Ismar Tandir, o dve minúty neskôr skóroval aj Matúš Vojtko. Michalovčania odohrajú v Dunajskej Strede ešte jeden duel, ktorý bude zároveň aj generálkou na úvodný jarný zápas. Ten odohrajú v Žiari nad Hornom. V sobotu od 14.00 hod vyzvú domáci DAC.

FK Dukla Banská Bystrica - MFK Zemplín Michalovce 0:2 (0:2)
Hralo sa v Dunajskej Strede
Góly: 11. Tandir (pok. kop), 13. Vojtko.
FK DUKLA: Krejčí – Kupčík, Nosko, Prikryl – Červeň, Snitka, Richtárech, K. Lukáčik – Kvocera, Laksík, Polievka (striedali: F. Baláž – Willwéber, Gonda, Starší, P. Vajda, Uhrinčať).
MFK ZEMPLÍN: M. Markovič – D. Magda (60. Siopis), Soler, F. Vaško, M. Vojtko (60. Méndez) – Neofytidis (46. Špoljarič), M. Bednár (46. Adekuoroye), Oshima (46. M. Begala) – Sharani (60. Ntotis), Tandir (46. Ivanov), I. Žofčák (46. Popovits).

Tréner Jozef Majoroš: „Keďže sme prvýkrát hrali na prírodnej tráve, čo bolo vidieť na pohybe chlapcov, ale napriek tomu sme vstúpili do zápasu veľmi dobre. Dali sme dva rýchle góly a v prvom polčase sme boli dominantní. Vypracovali sme si aj ďalšie tri stopercentné šance, ktoré sme však nedokázali využiť. Cez prestávku sme my aj súper prestriedali a druhý polčas už nebol taký kvalitný. Organizácia hry už nebola najlepšia, ale napriek tomu sme mohli navýšiť vedenie. Viaceré prečíslenia sme bohužiaľ zle riešili. Gólov mohlo byť pokojne aj viac, ale stále sa trápime v koncovke, preto sa to skončilo iba rozdielom dvoch gólov. Potrebujeme ešte popracovať na zakončení, chýba nám aj presná finálna prihrávka.“

ZDROJ: MFK ZEMPLÍN