Dukla zdolala Zvolen 3:2 po predĺžení a má skalp lídra súťaže

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 36. kola Tipos Extraligy nad lídrom súťaže HKM Zvolen 3:2 po predĺžení. Góly Dukly dosiahli Ville Korhonen, Pavol Regenda a v predĺžení rozhodol o zisku dvoch bodov Dávid Šoltés. Zverenci trénera Tomeka Valtonena sa najbližšie v piatok predstavia v Liptovskom Mikuláši.

Doterajšie vzájomné meranie síl medzi Michalovčanmi a Zvolenom dopadlo až päťkrát lepšie pre tím zo stredu Slovenska, ktorý dokonca aj pri jedinej prehre bodoval, keďže utrpel porážku po predĺžení. Michalovčania chceli konečne na siedmy pokus Zvolenčanov zdolať a ich túžba sa znásobovala faktom, že HKM je lídrom Tipos Extraligy. Lepšie začali domáci, ktorým pomohla presilovka pri vylúčení Hrašku. Tú využil po parádnej prihrávke Erkinjunttiho Ville Korhonen. V ďalších minútach sa hral zaujímavý hokej so šancami na oboch stranách. Obaja brankári však držali svoje tímy. Ďalší gól sa zrodil až v predposlednej minúte a opäť padol do zvolenskej brány. Mudrák vypálil od modrej, puk odsledoval Pavol Regenda, ktorý ho pretlačil za chrbát Rahma.

V druhej tretine sa hostia snažili niečo s vývojom zápasu urobiť, doplácali ale na svoju efektivitu v koncovke. Tomáš Tomek totiž potvrdzoval formu z predchádzajúcich duelov. Navyše, hostia sa museli brániť dvom oslabeniam. Tie nielenže ustáli, v druhom dokonca Radovan Bondra prestrelil Tomekove betóny sa znížil na 2:1.

Zvolenčania mali v úvode tretej časti skoro minútovú presilovku po vylúčení Bartánusa. Tú síce nevyužili, no v 42. minúte Kubka prestrelil Tomeka a vyrovnal na 2:2. Vyrovnávajúci gól Michalovčanmi zatriasol. Hostia mali v tretej časti viac z hry, tá sa ale postupne vyrovnávala. Domáci prečkali vylúčenie Ťavodu, na konci nepotrestali vylúčenie McPhersona. V poslednej minúte dokonca ponúkli Zvolenčanom po faule Lalancetta presilovku, ktorú si následne líder tabuľky preniesol aj do predĺženia. Nevyužil ju však a rázom za to pykal, keď faul Nuutinena potrestal víťazným gólom Šoltés.

HK Dukla Ingema Michalovce - HKM Zvolen 3:2 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 3. Korhonen (Lalancette, Erkinjuntti) pres/1, 19. Regenda (Bartánus, Mudrák),  63. Šoltés (Kolusz, Hickmott) pres/1– 37. Bondra (Kubka) oslab/1, 42. Kubka.
Vylúčení: 6:7, navyše Nuutinen 10. in. +DKZ nešportové správanie. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Kalina, Snášel ml. – Hercog, Šefčík. Bez divákov.
HK DUKLA INGEMA: T. Tomek - Mihalik, Mudrák, Kolusz, McCormack, Ťavoda, Louis, Zekucia, Chalupa – Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti – Takáč, Suja, Šoltés – Regenda, Hickmott, Bartánus – Török, Galamboš, Mašlonka.
HKM: Rahm - Zuzin, Kotvan, Meliško, Kubka, Hraško, Hatala, Ďuriš, Gubančok – Kelemen, Mikúš, Bondra – Puliš, Viedenský, Nuutinen – Stupka, Halama, McPherson – Kolenič, Tibenský, Marcinek.

Uverejnené: 31.01.2021 19:09:31