Iuventa rozdrvila Porubu 41:19

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v stretnutí šestnásteho kola MOL liga na domácej pôde nad DHC Sokol Poruba hladko 41:19 a pripísali si na svoje konto piate víťazstvo v rade. Šesť gólov zaznamenala Lívia Klučková, po päť pridali Ivana Godečová a Vladimíra Bajčiová. Zverenky trénera Jana Beňadika sa najbližšie predstavia opäť doma, keď v sobotu 6. februára o 18.00 hod. privítajú v dohrávke štvrtého kola Olomouc.

Solídna forma oboch súperov síce sľubovala aj dramatický zápas, ten bol ale vyrovnaný iba do piatej minúty. Práve vtedy Poruba znížila na 2:3 a zdalo sa, že sa môže držať v zápase. Iuventa však od tohto momentu urobila so svojim súperom rýchly proces. Poruba neskórovala šestnásť minút a za ten čas narástol náskok Michalovčaniek na 12:2. Nepomohli ani dve oddychové časy ich trénera Iva Vávru, ktorý druhým time-outom aspoň zastavil zväčšujúci sa gólový odstup do súperov, ktorý na polčas ostal na desiatich góloch (19:9).

Druhý polčas sa už zmenil na exhibíciu Iuventy, ktoré predvádzala jednu krajšiu akciu za druhou. Vzhľadom na vysoké vedenie dal tréner Beňadik šancu každej jednej hráčke, na palubovke ale nebolo vidno, že striedal. Aj hráčky, ktoré začínali duel na lavičke, totiž zvyšovali vedenie svojho tímu, ktoré nakoniec narástlo na 41:19.

MŠK Iuventa Michalovce - DHC Sokol Poruba 41:19 (19:9)
Pok. hody: 1/1 - 6/2. Vylúčené: 7 - 2. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Bez divákov.
MŠK IUVENTA: Kordowiecká 1, Jablonská - Klučková 6, Štefaniková 1, Popovcová 3, Rebičová 3, Trifunovičová 3, Trúnková 2, Kohučová, A. Holejová 2, Godečová 5, Bajčiová 5/1, Radovičová 4, Premovičová 3, Kompaniecová 1, Dulinová 2.
DHC SOKOL: Roháčková, Mučková, Hřebejková - V. Kučerová, Mýlková 2, Dybalová 4/2, Farářová 1/1, Maiwaelderová 1, Tichá 2, Polášková 2/1, Prašivková 3, Desortová 1, Baumbachová 1, Novobilská 2.

Uverejnené: 30.01.2021 21:29:27