Dukla siahala na tri body, v predĺžení podľahla Popradu

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v dohrávanom stretnutí 24. kola Tipos Extraligy s HK Poprad 3:4 po nájazdoch. Skóre duelu sa menilo ako na hojdačke. Michalovčania viedli 1:0, aj 3:2, no nakoniec sa hosťom v poslednej minúte podarilo vyrovnať a v predĺžení im zabezpečil víťazstvo Patrik Svitana.

Súboj „Líšok“ s „Kamzíkmi“ sa opakoval po troch dňoch a aktéri opäť predviedli výborné hokejové divadlo. Hneď v úvode zápasu bol vylúčený hosťujúci Handlovský a dve sekundy pred návratom jeho faul potrestal Regenda, ktorý zo skrumáže zasunul puk za bránkovú čiaru. Jeho gól nakoniec potvrdil videorozhodca. Odpoveď hostí prišla v následnej presilovke, v ktorej práve Handlovský vyrovnal na 1:1. V desiatej minúte mohli hostia dokonca ísť do vedenie keď Tomekovi vypadol puk, Dávid Hájnik však nedostal puk za jeho chrbát. Potom prišli chvíle popradského brankára Vošvrdu, ktorý najskôr zmaril šancu Takáča a potom efektne lapačkou vychytal Kolusza. Nedáš- dostaneš sa potvrdilo na druhej strane. Po chybe michalovskej defenzívy sa v poslednej minúte tejto časti dostal k puku Matúš Paločko, posunul ho svojmu bratovi Matúšovi a ten poslal Poprad do vedenia.

Aj v druhej tretine sa bolo na čo pozerať. Najskôr mohol skórovať Handlovský, ktorý sa natlačil pred Tomeka, na druhej strane Vošvrda vynikol pri strelách Hickmotta a Ťavodu. Zahanbiť sa nedal ani domáci Tomek, ktorý si poradil s delovkou Livingstona a následne ustál tlak aj pri vylúčení Mihálika. Paradoxne, hostia mohli pri presilovke inkasovať, Sujov prienik ale gólom neskončil. Pri následnom vylúčení Livingstona zvonila po Takáčovej strele žŕdka popradskej brány, na druhej strane sa vyznamenal Tomek, ktorý efektne do lapačky skryl strelu Ervinga. V samom závere tejto na šance zaujímavej časti netrafil odkrytú bránku Ville Korhonen.

Tretia časť bola takisto dramatická so šancami na oboch stranách. Michalovské nádeje v jej samom úvode udržal Tomek, ktorý zlikvidoval obrovskú šancu Mešára. Na druhej strane nebezpečne pálili Šoltés a McCormack, a vyrovnať mohol aj Bartánus, ktorého strela z otočky neprekvapila Vošvrdu. V 53. minúte sa ale predsa domácim podarilo vyrovnať, keď Regenda vypichol puk a zavesil ho nekompromisne pod hornú žŕdku. To ešte nebolo z michalovskej strany všetko. O dve minúty neskôr totiž Suja poslal Duklu do vedenia. Domáci ale tesné víťazstvo neudržali, keď 27 sekúnd pred koncom vyrovnal Matej Paločko. V predĺžení rozhodol o výhre Kamzíkov Patrik Svitana.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Poprad 3:4 po predĺžení (1:2, 0:0, 2:1 - 0:1)
Góly: 4. Regenda (Šoltés, Suja) pres/1, 53. Regenda, 55. Suja (Mihalik, Šoltés) – 8. Handlovský (Mešár) pres/1, 20. Matej Paločko (Matúš Paločko, Handlovský), 60. Matúš Paločko (Seigo, Drgoň), 61. Svitana (Skokan)
Vylúčení: 3:3. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Stano, M. Korba - Bogdaň, Stanzel. Bez divákov.
HK DUKLA INGEMA: Tomek - Mihalik, Mudrák, Kolusz, McCormack, Ťavoda, Louis, Zekucia, Chalupa – Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti – Takáč, Suja, Šoltés – Regenda, Hickmott, Bartánus – Török, Galamboš, Mašlonka.
HK: Vošvrda - Drgoň, Ulrych, Seigo, Dalhuisen, Kramár, Erving, Hudec, Dzivjak – Mešár, Skokan, Svitana – Mashinter, Zagrapan, Livingston – Handlovský, Bjalončík, Matúš Paločko – Hajnik, Jevoš, Matej Paločko.

Uverejnené: 19.01.2021 20:39:48