files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Iuventa Michalovce naďalej pod vedením Jana Beňadika

V priestoroch Chemkostav arény sa za prísnych opatrení v stredu predpoludním uskutočnila očakávaná tlačová konferencia, na ktorej sa potvrdila funkcia trénera prvého tímu Iuventy Michalovce. Tú bude až do konca zastávať Jan Beňadik, ktorý je okrem toho aj športovým riaditeľom klubu. Beňadik informoval o novom asistentovi Borisovi Aspridisovi. Jedna zmena nastala aj v kádri, v ktorom končí Čiernohorka Naďa Čorovičová. Ďalšie zmeny oboma smermi tréner a športový riaditeľ súčasne nevylučuje.

Nový názov klubu, nový prezident

V úvode tlačovej konferencie sa predstavilo nové vedenie klubu, ktoré oboznámilo verejnosť aj s novým názvom. Ten bude znieť MŠK Iuventa Michalovce o.z. Zmenou je to, že bude za priamej účasti mesta Michalovce, ktoré tak po futbale a hokeji vstupuje do tretieho klubu. Na jeho čele už nebude stáť Gabriel Dorič, ale Patrik Sabov. „V prvom rade sa chcem predchádzajúcemu prezidentovi poďakovať za jeho štrnásť rokov v klube. Odviedol veľmi dobrú robotu a za jeho pôsobenia sa klub posunul na najlepší tím na Slovensku,“ zdôraznil nový prezident klubu Patrik Sabov.

Chcú mať väčšie slovo v Európe

Novým viceprezidentom sa stal Jozef Sokologorský, zástupca primátora mesta. „Mesto si veľmi váži to, ako Iuventa reprezentuje mesto. Je to náš najúspešnejší klub. Preto sme radi, že sa budeme podieľať na jeho chode,“ poznamenal nový viceprezident. Ako je známe, medzi týmito dvoma partnermi v minulosti neboli vzťahy vždy iba ideálne. Zdá sa ale, že vojnová sekera je po vstupe samosprávy do klubu. „Áno je to tak. Naše vzťahy sa urovnali a sme veľmi radi, že mesto bude náš spoločný partner. Všetci dúfame, že touto spoluprácou posunieme klub ešte ďalej. Výzvou pre obidvoch silných partnerov je lepšie účinkovanie v pohárovej Európe. Samozrejme, zisk slovenského titulu a Slovenského pohára ostáva hlavnými cieľmi,“ dodáva Patrik Sabov.  

Beňadik ostáva, Čorovičová končí

V týchto dňoch sa vyriešila aj trénerská otázka prvého tímu. Na jeho čele bol do novembra Peter Dávid, ktorý ale spolu so svojim asistentom Jánom Lajčákom skončili po prehre v Dunajskej Strede. Beňadik bol najskôr určený ako tréner na zvyšné dva zápasy, teraz sa situácia utriasla tak, že ním ostane do konca sezóny. „Po debate s vedením klubu sme prišli k tejto verzii. Po skončení sezóny bude našim cieľom zohnať nového trénera,“ skonštatoval Beňadik, ktorý tak chtiac- nechtiac bude sedieť na dvoch stoličkách. „Bude to len na určitý čas. Ako som povedal, v lete sa k trénerskej otázke vrátime,“ pokračuje Beňadik.

 

Doriešená je aj pozícia asistenta, na ktorú prichádza Čech s gréckymi koreňmi Boris Aspridis. Ten bude vykonávať aj funkciu kondičného trénera. „Jedna zmena je aj v kádri. V ňom už nebude pokračovať Naďa Čorivočová. Ďalšie zmeny sú v štádiu riešenia. Môžu nastať oboma smermi,“ zdôrazňuje Beňadik.Uverejnené: 16.12.2020 12:12:06
files/ziutbj34p2awsnxw.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.