Ďalšia domáca blamáž michalovskej Dukly, Detve podľahla 3:4

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v dohrávanom stretnutí šiesteho kola Tipos Extraligy s HC 07 Detva 3:4 a utrpeli tak ďalšiu domácu porážku. Dva góly Dukly zaznamenal Christophe Lalancette, jeden pridal Jordon Southorn. Zverenci trénera Tomeka Valtonena sa najbližšie predstavia v piatok v Trenčíne, doma ich uvidíme v nedeľu, keď od 16.00 hod. privítajú Nitru.

Michalovskí hokejisti zvíťazili v prvej tretine na strely na bránu 20:10, no po prvej časti prehrávali. Opäť sa totiž borili s koncovkou. Už po sedemnástich sekundách hry putoval na trestnú lavicu hosťujúci Korím, ktorý nedovolene bránil Hickmotta. V presilovke síce domáci zatlačili, čistú šancu si ale nevypracovali. V šiestej minúte však predsa otvorili skóre, keď sa pred brankára Petríka natlačil Erkinjuntti a Lalancette dorazil jeho strelu do siete. Hostia mohli odpovedať pri 43 sekundovej presilovke štyroch proti trom. Tú síce nevyužili, no kanadský bek McCormack celé dve minúty na „lavici hanby“ neostal, keďže presilovku piatich proti štyrom využil v desiatej minúte Ján Sýkora. Presne o štyri minúty sa Detva dostala dokonca do vedenia, keď od modrej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste Matúš Rais. Hostia mohli dokonca ísť do dvojgólového vedenia v samom závere prvej časti ale nepotrestali najskôr vylúčenie McCormacka a po ňom aj faul Erkinjunttiho.

Ďalšiu studenú sprchu dostali Michalovčania na začiatku druhej tretiny. Ich vlažný prístup potrestal tretím gólom v ich bráne Gachulinec, ktorý vyhnal Škorvánka na striedačku. Šancu na vrátenie sa do zápasu získali domáci po zlom striedaní Detvancov, v presilovke ale urobil hrubú chybu McCormack a Ján Sýkora upravil už na 1:4, keď prekonal striedajúceho brankára Tomeka. Domáci pokračovali v dobíjaní obrany súpera. V tridsiatej minúte ich predsa vrátil do zápasu svojim druhým gólom Lalancette. V 38. minúte mohol opäť ešte viac priblížiť detvianske víťazstvo Ladislav Ščurko, mieril však iba do žŕdky a gólom sa neskončilo ani následne vylúčenie domácich, ktorí zle striedali.

V tretej časti sa začalo michalovské naháňanie za vyrovnaním, zverenci trénera Valtonena ale opäť horeli v koncovke a presilovkách. V úvode tejto časti nevyužili hneď dve. Najväčšiu šanci na zníženie mal Takáč, ktorého efektne vychytal Petrík. V 55. minúte pri hre štyroch proti štyrom predsa znížil Southorn na 3:4, viac síl už ale domácim na vyrovnanie neostalo, keď neuspeli ani v power-play.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC 07 Detva 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Góly: 6. Lalancette (Bartánus, Erkinjuntti), 34. Lalancette (Southorn, Erkinjuntti), 55. Southorn (Erkinjuntti, Lalancette) – 10. J. Sýkora (Marttinen, Gachulinec) pres/1, 14. Rais (Rymsha, Ščurko), 23. Gachulinec (Valent), 28. J. Sýkora oslab/1.
Vylúčení: 9:9. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Kalina, M. Korba – Stanzel, Janiga. Bez divákov.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek (23. Tomek) – Southorn, McCormack, Ventelä, Mihálik, Zekucia, Louis, Ťavoda – Erkinjuntti, Lalancette, Hickmott – Šoltés, Farkaš, Regenda – Takáč, Mlynarovič, Bartánus – Chalupa, Češík, Török – Ragan.
HC 07: R. Petrík – Lalík, F. Fekiač, Rais, Rymsha, Marttinen, Gachulinec, D. Jendroľ, Korím – Ľupták, V. Fekiač, Ščurko – Cox, Čacho, Charbonneau – J. Sýkora, Valent, Downing – Askarov, P. Halama, T. Klíma.

Uverejnené: 08.12.2020 20:40:10