Dominancia Dukly na Spiši. Liptovský Mikuláš zdolala 7:1

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v stretnutí dvadsiateho kola Tipos Extraligy v Spišskej Novej Vsi nad MHK 32 Liptovský Mikuláš hladko 7:1. Duel sa hral na Spiši kvôli tomu, že Mikulášsky štadión ešte nie je dokončený po rekonštrukcii. Dva góly do siete Liptákov zaznamenal Fín Antti Erkinjuntti, ktorý si tak otvoril svoj gólový účet v Michalovciach. Podobne prvý gól za Duklu zaknihoval aj Alexander Zekucia. Zvyšné štyri presné zásahy zaznamenali McCormack, Mihálik, Bartánus a Southorn. Zverenci trénera Tomeka Valtonena budú v hre najbližšie už tento utorok, kedy ich od 17.30 hod. čaká dohrávaný súboj ôsmeho kola s Detvou.

Na neutrálnej pôde štadióna v Spišskej Novej Vsi mali lepší úvod „domáci“ Liptáci. Tí pohrozili najskôr Štrauchovou strelou a potom Tomáš Tomek musel odolať aj strele Rudolfa Hunu. Až potom prebrali iniciatívu favorizovaní Michalovčania, ktorí svoj tlak pretavili v úvodný presný zásah, keď sa v skrumáži pred Krasanovským presadila najnovšia akvizícia v kádri, Fín Antti Erkinjuntti. Liptáci mohli vyrovnať po vylúčení Toroka, presilovku ale nevyužili. Na druhej strane v osemnástej minúte putoval na trestnú lavicu Tomáš Rusina a jeho vylúčenie potrestal druhým michalovským gólom Graeme McCormack.

Michalovčania dominovali aj v druhej tretine. Ich náskok mohol najskôr zvýšiť Marek Bartánus, Krasanovský však jeho strelu vyrazil a podobne si poradil aj s tvrdou delovkou Southorna, ktorý sa snažil skórovať dokonca vo vlastnom oslabení. V tridsiatej minúte nastrelil Hickmott žŕdku, o minútu neskôr sa už ale skóre menilo, keď po druhýkrát v zápase skóroval Erkinjuntti. V 35. minúte gólovo udreli aj Liptáci. Presadil sa Maroš Surový, ktorý prestrčil puk za chrbát Tomáša Tomeka. O minútu neskôr sa však skóre menilo opäť. Svoj prvý gól v extralige strelil na vlastnom štadióne v Spišskej Novej Vsi Alexander Zekucia.

V tretej časti hostia kontrolovali priebeh hry a bezpečným krokom kráčali za prerušením dvojzápasovej série bez víťazstva. Najskôr síce nevyužili presilovku po faule Uhríka, po nej ale Vladimír Mihálik bombou upravil na 5:1 a keď v 49. minúte využil presilovku Marek Bartánus, definitívne tak bolo jasné, že Michalovčania si domov odvezú tri body. Nič na to nezmenili ani dve presilovky Liptákov v poslednej desaťminútovke, ktorými zverenci trénera Jančušku nedokázali ani skorigovať na prijateľnejší výsledok.  Naopak, v 58. minúte si išiel oddýchnuť na trestnú lavicu Duran a v presilovke Dukla zvýšila už na 7:1. Gólovo sa presadil Jordon Southorn.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Ingema Michalovce 1:7 (0:2, 1:2, 0:3)
Hralo sa v Spišskej Novej Vsi.
Góly: 35. Surový (Petran, Štrauch) – 12. Erkinjuntti (Hickmott), 19. Mccormack (Šoltés) pres/1, 31. Erkinjuntti (Southorn), 36. Zekucia (Takáč, Mlynarovič), 48. Mihálik (Regenda, Galamboš), 49. Bartánus (Šoltés, Mccormack) pres/1, 58. Southorn (Lalancette, Erkinjuntti) pres/1.
Vylúčení: 6:4. Presilovky: 3:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Goga, Lokšík - Vyšný, Jurčiak. Bez divákov.
MHK 32: Krasanovský - Pavúk, M. Kurali, Valtola, Petrán, Mezovský, Bača, Paroubek, Rusina - Štrauch, Oško, Rud. Huna - Hamráček, Lištiak, Surový - Portokalis, Uhrík, Duran - Haluška, M. Matoušek, Kalousek.
HK DUKLA INGEMA: Tomek - Southorn, McCormack, Mihálik, Ventelä, Louis, Ťavoda, Zekucia - Erkinjuntti, Lalancette, Hickmott - Šoltés, Galamboš, Regenda - Takáč, Mlynarovič, Bartánus - Chalupa, Češík, Torok - Majdan.