MFK Zemplín po chladnom výkone nestačil na Senicu

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce utrpeli štvrtú domácu porážku, z toho tretiu v rade, keď v zápase štrnásteho kola najvyššej Fortuna ligy podľahli Senici 0:1. O jediný presný zásah v stretnutí sa postaral v 33. minúte Juraj Piroška.

V slnečnom, no veľmi chladnom počasí zápas dvoch ašpirantov na prvú šestku rozhodne nenadchol. Seničania, ktorých viedol bývalý tréner Michaloviec Anton Šoltis, začali aktívnejšie a v prvých minútach prakticky ani nedali loptu domácim. Tí postupne začali preberať iniciatívu. Ich tlak ale bol chabý, nevedeli sa dostať do väčšieho tempa. V druhej polovici prvého dejstva začali opäť preberať iniciatívu hostia, ktorí boli v 33. minúte odmenení gólom. Center Asanoviča hlavou predĺžil vysoký Malec, Piroškovi síce strela vôbec nesadla, no lopta sa dogúľala do siete.

V druhom polčase ostal obraz hry rovnaký. Domáci sa síce snažili o väčšiu aktivitu, narážali ale na dobre postavené obranné bloky Seničanov. Michalovčanom chýbala finálna fáza a zmenu nepriniesli ani striedania, keď Trusa s Popovitsom vymenili nevýrazných Tandira s Phillipsom. Na začiatku poslednej desaťminútovky si domáci pýtali pokutový kop, píšťalka hlavného rozhodcu Kružliaka ale ostala po kontakte brankára Fryšťáka s Taiwom nemá. V samom závere ešte mohol zvýšiť vedenie Seničanov Malec, ktorého hlavičku Markovič kryl, to však nič nezmenilo na tom, že Seničania si z Michaloviec odviezli veľmi cenné tri body.

MFK Zemplín Michalovce - FK Senica 0:1 (0:1)
Gól: 33. Piroska.
Žlté karty: Begala - Kopečný, Addo, Piroska.
Rozhodovali: Kružliak - Somoláni, Jánošík.
Bez divákov.
MFK ZEMPLÍN: Markovič - Siopis, Pino Soler, Bednár, Vojtko - Spojlarič (46. Ivanov) - Taiwo, Begala, Žofčák (72. Neofytidis), Phillips (69. Popovic) - Tandir (68. Trusa).
FK: Fryšták - Addo, Carrillo Mancilla, Asanovič, Šimčák - Yenne (88. Nemec), Kopečný, Gallovič, Košťál (65. Totka) - Piroska (90.+ Duda) - Malec.

Uverejnené: 21.11.2020 17:01:17