Mizéria pokračuje naďalej, Dukla prehrala piaty zápas v rade

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali aj piaty duel v rade, z toho štvrtý ligový, keď v rámci trinásteho kola najvyššej Tipos Extraligy podľahli na domácom ľade Banskej Bystrici 4:6. Zverenci trénera Miroslava Chudého teraz absolvujú dva zápasy na klziskách súperov. V utorok sa predstavia v Nových Zámkoch a v piatok v Poprade.

Michalovčania pokračovali v nevýrazných výkonoch aj v domácom zápase s Banskou Bystricou Zverenci trénera Miroslava Chudého sa nevedeli od úvodu nakopnúť. V ôsmej minúte putoval na trestnú lavicu Tomáš Torok. Brankár Tomek najskôr odolal dvom strelám Ďatelinku, na koncovku Huntera Drewa od modrej už ale nemal nárok. Hneď na to putoval na trestnú lavicu hosťujúci Vašaš, domáci ale presilovku nezahrali dobre. Rovnako ale pochodili aj hostia, ktorí dokonca nič nevyťažili z presily o dvoch hráčov. Pri nej sa dokonca Winquist dopustil nešportového správania a pri hre štyroch proti štyrom vyrovnal na 1:1 Jordan Hickmott. Vyrovnaný stav ale ostal iba niečo vyše tridsiatich sekúnd. Hostí totiž poslal opätovne do vedenia Michal Kabáč.

Domácim absolútne nevyšiel ani vstup do druhej časti. Nielenže sa im nepodarilo opäť zrovnať stav, v prvej šesťminútovke dokonca dvakrát inkasovali. Hostia si preniesli do druhej časti takmer celú presilovku po faule Galamboša a v 22. minúte zvýšil na 3:1 Hunter Drew. V 26. minúte už bolo dokonca 1:4, keď v ďalšej presilovke presne mieril Eduard Šimun. Michalovčania sa aj naďalej trápili. Mierne ich pozdvihol presilovkovým gólom Samuel Takáč, v 36. minúte ale kanadský bek Hunter Drew udrel po tretíkrát, keď sa opäť presadil strelou od modrej.

Ani tretia tretina zmenu diania na ľade nepriniesla. Domáci sa naďalej trápili a Bystričania tak pevným krokom kráčali za víťazstvom. Southorn síce v 46. minúte znížil na 3:5, v 51. minúte však opäť gólovo udrel Hunter Drew, ktorý tak zaznamenal svoj štvrtý gól v zápase. Jeho skóre v 59. minúte Tomáš Torok.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC 05 Banská Bystrica 4:6 (1:2, 1:3, 2:1)
Góly: 15. Hickmott (Mihálik), 33. Takáč (McCormack, Southorn) pres/1, 46. Southorn (Hickmott), 59. Torok (Lalancette, Korhonen) - 9. Drew (Breton) pres/1, 15. Kabáč (Tamáši, Žiak), 22. Drew (Winquist, Breton) pre/1, 27. Šimun (Winquist, Drew) pres/1, 36. Drew (Sloboda), 51. Drew (Breton).
Vylúčení: 7:7. Presilovky: 1:3. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Fridrich, Goga - Stanzel, Janiga. Bez divákov.
HK DUKLA INGEMA: Tomek - Ventelä, McCormack, Mihálik, Southorn, Louis, Ťavoda, Bždoch, Zekucia - Majdan, Lalancette, Regenda - Bartánus, Hickmott, Takáč - Mašlonka, Galamboš, Korhonen - Torok, Češík, Ragan.
HC 05: Rabčan Drew, Breton, Žiak, Ďatelinka, Biro, Petrinec, Lopejský Faško-Rudáš, Winquist, Sloboda Vašaš, Tamáši, Kabáč Vybíral, Šimun, Výhonský Lunter, Giertl, Sojka.

Uverejnené: 15.11.2020 20:34:00