Oslabení Michalovčania nestačili na Slovan

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v zápase trinásteho kola Fortuna ligy na domácej pôde s ŠK Slovan Bratislava 0:2 a utrpeli tak tretiu tohtosezónnu domácu porážku. Trénerovi Jozefovi Majorošovi chýbalo až trinásť hráčov (dvanásti z nich kvôli koronavírusu). V najvyššej futbalovej súťaži je teraz na programe reprezentačná pauza, Michalovčania sa po nej opäť predstavia doma, keď v sobotu 21. novembra už o 14.00 hod. privítajú Senicu.

Tréner Jozef Majoroš musel oželieť služby až trinástich hráčov. Aj napriek tomu poskladal solídnu základnú zostavu, na lavičke ale mal šesť dorastencov. Od úvodu duelu mali síce optickú prevahu Slovanisti, ktorí sa ale veľmi ťažko dostávali k michalovskej šestnástke. Až v samom závere si vypracovali akcie, ktoré by sa dali nazvať šancami. Najskôr Vernon hlavičkoval málo razantne, potom Holman z dobrej pozície mieril iba do brankára Markoviča. V 40. minúte hlavný arbiter Očenáš nechcel pustiť do hry po zranení ošetrovaného Vojtka, ktoré držal za čiarou, na čo reagoval kritikou kapitán MFK Zemplín Igor Žofčák. Tomu udelil rozhodca žltú kartu a nariadil priamy kop, z ktorého Čavrič priťukol Rataovi a ten otvoril skóre duelu.

V druhom polčase sa už viac začali osmeľovať aj Michalovčania. Šance ale mali najskôr opäť Slovanisti, konkrétne Ožbolt, ktorý hlavičkoval mimo troch žrdí. Slovinský útočník si všetko vynahradil v 57. minúte, keď sa presadil po prísne nariadenom pokutovom kope. Po druhom góle už hostia držali pevne zápas v rukách. Oslabených domácich nepustili prakticky do ničoho a duel doviedli bezpečne do víťazného konca.

MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:1)
Góly: 41. Ratao, 57. Ožbolt.
Žlté karty: 40. Žofčák, 70. Vojtko.
Rozhodovali: Očenáš - Jekkel, Hrčka, bez divákov.
MFK ZEMPLÍN: Markovič - Siopis, Žofčák, Bednár, Vojtko - Kountouriotis (73. Gríger), Begala (90+. Tóth), Ivanov, Lukčo (46. Ntosis), Taiwo - Trusa.
ŠK SLOVAN: Greif - Pauschek, Bajrič, Božikov, De Marco - Nono, de Kamps (78. Rabiu) - Holman (72. Strelec) - Čavrič (72. Henty), Ožbolt (78. Medveď), da Silva.

Uverejnené: 07.11.2020 20:38:42