Futbalová prehra Dukly s Popradom

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v prvom semifinálovom zápase Kaufland Cupu s HK Poprad najtesnejším rozdielom 0:1. O všetkom rozhodol v úvode druhej časti presilovkovým gólom Patrik Svitana. Zverenci trénera Miroslava Chudého v piatok opäť preladia na ligovú nôtu, keď ich čaká od 17.30 hod. priamy súboj o prvé miesto proti  Zvolenu.

V prvej tretine sa hral zaujímavý zápas. Hra mala spád a prelievala sa z jednej strany na druhú. V štvrtej minúte Michalovčania Takáč s Lalancettom rýchlo zakombinovali, čo spôsobilo, že kanadský útočník sa dostal až k Vošvrdovi, jeho blafák ale brankár Popradu zlikvidoval betónom. Hneď na to sa dopustil Takáč útočného faulu, hostia ale jeho vylúčenie nepotrestali. Podobne na tom boli Michalovčania pri vylúčení Ervinga. Blízko ku gólu boli Galamboš s Korhonenon, Vošvrda ale ostal neprekonaný. Podobne ustál šance hostí na druhej strane aj Tomek pri vylúčení Korhonena.

Popradčania si do druhej časti preniesli presilovku po faule Regendu a tú už využili. Na konci úspešnej akcie bol Patrik Svitana. Ten istý hráč putoval v 24. minúte na trestnú lavicu, domáci ale boli pri jeho vylúčení jaloví. Druhá tretina už stratila na rýchlom spáde. Hru kúskovali viaceré vylúčenia. Popradčania neuspeli pri fauloch Korhonena a Ťavodu, na druhej strane, domáci neboli úspešní pri vylúčení Dalhuisena a nepotrestali ani faul Brejčáka, hoci, pri presilovke Takáč dvakrát minul odkrytú popradskú bránku.

Domáci si do tretej tretiny preniesli plnú dvojminútovú presilovku za faul Svitanu, ani z nej však nevyťažili vyrovnanie. Najbližšie k nemu bol opäť Takáč, ktorý ale neuspel zoči-voči Vošvrdovi. Popradský brankár sa následne zaskvel aj pri šanciach Bartánusa a Regendu. Čas pribúdal a pribúdali aj súboje michalovských strelcov s popradským brankárom Vošvrdom. Ten čaroval aj naďalej a nakoniec si udržal čisté konto. V samom závere neuspel na druhej strane Handlovský, ktorého vychytal Tomek, prvý semifinálový duel tak skončil futbalovým víťazstvom Popradu.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Poprad 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 22. Svitana (Skokan, Haščák) pres/1.
Vylúčení: 5:5. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Štefík, M. Žák – Bogdaň, L. Beniač. Bez divákov.
HK Dukla Ingema: Tomek – Southorn, Louis, Ventelä, V. Mihálik, Zeleňák, Ťavoda, Bdžoch, Zekucia – Takáč, Lalancette, P. Regenda – Mašlonka, Hickmott, Bartánus – Korhonen, Galamboš, T. Török – Chalupa, Češík, Ragan.
HK: Vošvrda – Drgoň, M. Hudec, D. Brejčák, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Česánek, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Matúš Paločko, Zagrapan, Livingston – Mešár, Bjalončík, Šotek.

Uverejnené: 03.11.2020 20:35:31