Prvá výhra vonku! MFK Zemplín zbíjal v trnavskej City aréne

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v stretnutí dvanásteho kola Fortuna ligy na ihrisku Spartaka Trnava 2:1 a dosiahli tak prvé tohtosezónne víťazstvo na súperovom trávniku. Ich oba góly zaznamenal nigérijský útočník Abdulrahman Taiwo. Zverenci trénera Jozefa Majoroša tak poskočili v tabuľke na deviate miesto. V nasledujúcom kole privítajú budúci sobotu 7. novembra na svojom trávniku o 17.00 hod. Slovan Bratislava.

Spartak začal s náporom. Už v priebehu prvých sekúnd zahrával tri rohové kopy, z ktorých ale Zemplínčanom neublížil. V piatej minúte nevyšla Trnavčanom ani nacvičená akcia pri priamom kope. Postupne Michalovčania, ktorí nastúpili bez viacerých členov kádra (Žofčák, M. Kolesár, Kontouriotis, Popovits, Neofytidis, Trusa začal len na lavičke náhradníkov...) vyrovnávali hru. Aj napriek tomu sa domáci dostali do čistej šance. V dvanástej minúte sa v situácii zaváňajúcej ofsajdom dostal za obranu hostí Vlasko, namieril však iba do nôh Markoviča. O osem minút neskôr dali o sebe opäť vedieť domáci, Yaova strela išla mimo troch žrdí. V 25. minúte prenikal Spoljarič, ktorý po kontakte s domácou obranou spadol v pokutovom území, píšťalka hlavného rozhodcu Gemzického ale ostala ticho. Michalovčania v ďalších minútach umne vytláčali súpera od svojej bány a neumožňovali mu tak dostávať sa do gólových šancí.

Zverenci trénera Jozefa Majoroša mali parádny štart do druhého dejstva. V jeho tretej minúte poslal loptu do pokutového územia Ivanov a Abdulrahman Taiwo hlavou upratal loptu za chrbát Dobrivoja Rusova – 0:1. Tréner Spartaka Norbert Hrnčár okamžite reagoval vystriedaním troch hráčov (medzi novými prišiel aj bývalý hráč MFK Zemplín Peter Kolesár), hostia ale naďalej neopúšťali defenzívne pozície, ktoré mali podstatne vysoko v poli. Sami sa navyše pokúšali rýchlymi kontrami o druhý gól. Krátko po hodine hry poslal z pravej strany loptu do pokutového územia Siopis a Jónson si takmer kopol loptu do brány. V 65. minúte sa už ale skóre menilo. Z ľavej strany poslal center do pokutového územia Vojtko, Tandirovi hlavičku ešte brankár Rusov vyrazil, na dorážku Taiwa, ktorá mu prešla popod nohy už ale nemal nárok. Hostia následne umne bránili priestor a nepúšťali Trnavčanov do šancí. V nadstavenom čase aj napriek tomu dostali možnosť domáci skórovať, keď Vlaska v pokutovom území fauloval Siopis a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Ten síce Vlasko bez problémov premenil, no hneď po jeho góle zaznel záverečný hvizd rozhodcu Gemzického.

FC Spartak Trnava - MFK Zemplín Michalovce 1:2 (0:0)
Góly: 90+2. Vlasko (pen.) – 48. a 65. Taiwo.
Žlté karty: 30. Vlasko, 73. Savvidis – 14. Siopis, 63. Soler.
Rozhodovali: Gezmický – Tomčík, Straka.
Bez divákov.
FC SPARTAK: Rusov – Jónsson (73. Turňa), Izuchukwu, Grič, Tsaousis – Savvidis – Saymon (54. Pačinda), Yao (54. Kolesár), Vlasko, Bukata (54. Tumma) – Bamidele Isa (71. Olejník).
MFK ZEMPLÍN: Marković – Siopis, Soler, Vaško, Vojtko – Spoljaric (46. Begala) – Taiwo (90+1. Hirnij), Bednár, Ivanov (80. Trusa), Phillips – Tandir.