Dukla sa potrápila s Mikulášom

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase deviateho kola Tipos Extraligy na domácom ľade nad MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:2. O góly Dukly sa postarali Samuel Takáč, Peter Galamboš, Jordan Hickmott a Tomáš Torok. Zverencov trénera Miroslava Chudého čaká v nedeľu dohrávka piateho kola v Miškovci, v utorok zase o 17.30 hod. privítajú v prvom semifinále Kaufland Cupu Poprad.

Trénerovi Miroslavovi Chudému síce opäť chýbali zranení útočníci Šoltés s Mlynarovičom, na druhej strane prvú šancu dostala nová kanadská posila, obranca Louis. V prvej tretine sa nehral príliš oku lahodiaci hokej. Hra sa najskôr prelievala pomaly. V štvrtej minúte zachytil rozohrávku Petrána Samuel Takáč, ktorý nedal brankárovi Krasanovskému šancu. Hostia mohli vyrovnať pri vylúčení Regendu, Michalovčania však oslabovku v pohode ustáli. Svoje vedenie mohli zvýšiť v druhej polovici prvej časti, zo súvislejšieho tlaku ale nevyťažili v podstate nič.

Druhú tretinu odštartovali Michalovčania presilovkou pre príliš veľký počet hostí na ľade a tú využili už po pár sekundách, keď od modrej napriahol McCormack a Galamboš tečoval puk za bezmocného Krasanovského. V 24. minúte mohli ísť domáci dokonca do trojgólového vedenia, presilovku ale zahrali zle a dokonca pri nej inkasovali, keď im ušiel Okuliar. Po tomto momente síce domáci viackrát svojho súpera zavreli do obranného pásma, gól, ktorým by sa ale od neho odtrhli nedosiahli.

V tretej tretine pokračoval hokej, v ktorom dominovali domáci, no tí sa trápili v koncovke. Najskôr opäť nevyužili presilovku po vylúčení Hamráčka, následný Okuliarov faul ale potrestal Hickmott. Dukla sa však od súpera neodtrhla, keďže v 48. minúte na rozdiel jedného gólu opäť znížil Štrauch. V posledných siedmych minútach hostia nevyužili možnosť na vyrovnanie pri dvoch presilovkách, za čo pykali v poslednej minúte, keď na konečných 4:2 upravil Torok.

HK Dukla Ingema Michalovce – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly:
4. Takáč, 21. Galamboš (McCormack, Korhonen) pres/1, 46. Hickmott (Southorn, Lalancette) pres/1, 60. T. Török (Regenda)  – 25. Okuliar (Petran) oslab/1, 48. Štrauch.
Vylúčení:
6:3. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: M. Žák, Štefík – Bogdaň, Kacej. Bez divákov.