Juniori 1. BK sa vytiahli proti majstrovi

Juniori 1. BK Michalovce absolvovali cez víkend dva domáce duely. Čakali ich ťažkí súperi, no zverenci trénerov Marinka Svitlicu a Romana Rakovského sa nedali zahanbiť. V sobotu vo veľmi dôležitom zápase zdolali družstvo TYDAMU Košice 77 : 55. Ďalší deň už síce taký úspešný neboli, keď podľahli jednému z favoritov celej súťaže Slávii TU Košice 65 : 93, ale výkonom  proti skúsenejšiemu súperovi vôbec nesklamali.

V sobotu povinné víťazstvo

1.  BK Michalovce – TYDAM TU Košice  77 : 55 ( 36 : 30 )

Štvrtiny :  20:16, 16:14, 21:11, 20:14

1.BK : V. Mitterpák 22, Pastirák 21, Šanta 16, Jäger 16, Vaníček 2, Pančura, Mikulský, Harman, T. Mitterpák

Domáci privítali súpera, ktorý bude pravdepodobne ich najväčším rivalom v boji o postup medzi dvanásť najlepších celkov z celého Slovenska. Orli nastúpili v základnej zostave s V. Mitterpákom, Pastirákom, Vaníčkom, Jägerom a Šantom. Dôležitosť zápasu akoby im zo začiatku zväzovala ruky i nohy. Hlavne preto sa nemohli od súpera v priebehu prvého polčasu vôbec odpútať. Do druhého polčasu domáci vyrukovali nekompromisnou obranou z ktorej vyrážali do rýchlych protiútokov. Touto obranou a presnejšou streľbou si získali na začiatku tretej štvrtiny náskok, ktorý si udržiavali až do konca.  Zo všetkých hráčov mladých orlov treba spomenúť hlavne výkony Vladislava Mitterpáka a Michala Pastiráka. Pravé títo dvaja hráči boli ťahúňmi družstva a v dôležitých momentoch sa o nich mohli tréneri oprieť.

Vynikajúci výkon na favorita nestačil

1.BK Michalovce – Slavia TU Košice  65 : 93 ( 34 : 40 )

Štvrtiny : 21:27, 13:13, 15:24, 16:29

1.BK : V. Mitterpák 25, Šanta 23, Pastirák 9, Jäger 4, Vaníček 2, Mikulský 2, Pančura, Harman, T. Mitterpák

Ďalší deň nastúpili mladí orli proti celku, ktorý obhajuje titul majstra Slovenska. Jeho hráči si deň predtým schuti zgustli na Humennom, keď posledný tím tabuľky zdolali o 111 bodov ( 40 : 151 ). Domáci mladíci sa však skúsenejšieho súpera nezľakli a odohrali s ním vyrovnanú partiu. V celom zápase sa hral basketbal vynikajúcej úrovne. Michalovčania sa dostali prvýkrát do vedenia v 16 minúte trojkou V. Mitterpáka, keď viedli 34:33. Od tohto momentu však už do konca polčasu nebodovali a súper im ušiel ( 34:40 ). V ďalšom priebehu hry sa v plnej kráse ukázala najväčšia slabina michalovského celku, ktorou je slabá lavička. Súper poslal na ihrisko čerstvé sily, zatiaľ čo za domácich hrala prakticky počas celého zápasu základná zostava. Košičania definitívne naklonili misky váh na svoju stranu začiatkom štvrtej štvrtiny. Vtedy sa vyfauloval pilier domácej obrany Pastirák a tréneri michalovského celku nemali adekvátne náhradu na jeho post. Hráči 1. BK si však za svoj výkon zaslúžia absolutórium, keďže držali krok so skúsenejším súperom, ktorý by mal byť čiernym koňom celej súťaže. Vysoká prehra nezodpovedá tomu, čo sa dielo na palubovke a je pre nich až príliš krutá.

Asistent trénera Roman Rakovský zhodnotil tento dvojzápas nasledovne : „Hrali sme s dvoma rozdielnymi súpermi, to treba povedať na rovinu. Náš nedeľňajší súper je majstrom Slovenska, takže obhajuje titul. Pravdepodobne je to v súčasnosti najlepšie družstvo v celej súťaži. Zápas proti TYDAMU zahrali chlapci vynikajúco, ale nevyhli sa chybám. Proti Slávii TU podali zatiaľ svoj najlepší výkon. Je potešiteľné, že tri štvrtiny sme sa vyrovnali veľkému favoritovi. V záverečnej časti však už rozhodla kvalitnejšia lavička hostí.“