Iuventa po prehre 26:29 končí v pohárovej Európe

Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali aj v druhom zápase druhého kola Európskej ligy, keď tentoraz na Paris 92 nestačili po výsledku 26:29. Sčasti tak odčinili sobotňajšiu prehru 14:36. Zverenky trénera Petra Dávida v lige odohrajú v roku 2020 ešte tri zápasy, ten prvý na nich čaká v piatok 30. októbra v Prešove.

Úvod odvetného duelu, v ktorom boli vedené ako domáci tím Michalovčanky, mal diametrálne odlišný priebeh od soboty. Tentoraz Iuventa prvé minúty neprešustrovala, ba naopak. Po dvoch presných zásahoch Klučkovej viedla v tretej minúte 2:0. Práve tieto dva góly udali smer prvého polčasu, v ktorom Iuventa ani raz neprehrávala! V šestnástej minúte viedla po góle Popovcovej už 9:5. Tá istá hráčka zvyšovala v dvadsiatej minúte na 10:6 a pivotka Ivana Godečová dávala o minútu neskôr na 11:7. Adriana Holejová dokonca zvýšila o ďalšiu minútu už na 12:7. „Hostky“ kontrovali troma gólmi v rade, po presnej strele Veroniky Malej znížili v predposlednej minúte prvej časti dokonca na rozdiel jedného gólu (12:13). Záverečné slovo v prvom polčase však patrilo Martine Popovcovej, ktorá stanovila skóre prvej tridsaťminútovky na 14:12 v prospech „domácej“ Iuventy.

Lepší štart do druhého dejstva mali Parížanky, ktoré aj vďaka presilovke po vylúčení Ivany Godečovej hneď v prvej päťminútovke zrušili dvojgólový náskok Iuventy. Tá ešte v 37. minúte viedla po presnej strele Dulinovej 17:16, postupne sa ale karta začínala obracať v prospech francúzskeho favorita. Nepomohol ani time-outu trénera Iuventy Petra Dávida, po ňom sa Parížanky po prvýkrát v stretnutí ujali gólom Resendeovej vedenia (17:18). Tá istá hráčka sa hneď na to presadila ďalšími dvoma gólmi a v 41. minúte už viedol Paris 92 20:17. V 45. minúte už bolo 22:18 a Peter Dávid reagoval ďalším oddychovým časom. Ten už ale zápas v prospech Iuventy nezvrátil. Parížanky dokráčali k víťazstvu 29:26 a s celkovým skóre 65:40 postúpili do tretieho kola Európskej ligy.

Iuventa Michalovce - Paris 92 26:29 (14:12) - hralo sa v Paríži.
Prvý zápas: 14:36 - do tretieho kola postúpil Paris 92.
Pok. hody: 2/2 - 2/3. Vylúčené: 5 - 6. Rozhodovali: Rosendo a Estevez (obaja Španielsko). Divákov:
IUVENTA: Jablonská, Kordowiecká – Čorovičová, Klučková 2, Dmytrenková, Popovcová 4, Rebičová 3, Trifunovičová 1, Trúnková 1, Kohučová, M. Kakaščíková, Štefanová 1, A. Holejová 6, Godečová 2, Bajčiová 2, Dulinová 4.
92: Serdarevič, – Janiszewska 2, Flippes 6, Cissokho 1, Thouvenot, Ryu, Hacher, Mazens 1, Fofana, Lassource 4, Chauveau 2, Offendal, Malá 3, Gabriel, Quattara, Resende 5.