MFK Zemplín v gólovej prestrelke podľahol lídrovi

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce utrpeli v zápase desiateho kola Fortuna ligy druhú tohtosezónnu domácu prehru, keď lídrovi súťaže DAC Dunajská Streda podľahli 2:4. Michalovčanom sa v druhom polčase podarilo gólmi Mateja Trusu a Iana Pina Solera zrovnať na 1:1 aj 2:2, hostia ale o svojej výhre rozhodli v samom závere.

Na veľmi ťažkom teréne za sústavného dažďa začal lepšie líder súťaže. Ten po úvodnom oťukávaní na konci štvrťhodiny gólovo udrel, keď po ľavej strane unikol Divkovič, ktorý si v pokutovom území urobil Ivanova a strelou pod brvno prekonal Markoviča. Michalovčania sa začali viac proti lídrovi tabuľky osmeľovať až v druhej polovici prvého dejstva. Na jej začiatku im vyšla rýchla kontra, lopta sa po osi Ivanov – Žofčák dostala k Trusovi, ktorý pálil do bočnej siete. V 27. minúte mohlo zahrmieť na druhej strane. Obrana domácich až príliš ustupovala pred Ramirezom, jeho strela našťastie opečiatkovala iba Markovičove brvno. Potom prišli chvíle michalovských útočníkov. Najskôr Trusa mieril iba do rukavíc brankára Jedličku, no a do dobre postaveného brankára DAC mieril aj Tandir. Na druhej strane druhým gólom v zápase pohrdol v závere polčasu Divkovič, ktorého strelu z dobrej pozície zrazila obrana na rohový kop.

V druhom polčase sa obraz hry mierne zmenil. Lepší štart do tohto dejstva mali naopak domáci, ktorí sa už po piatich minútach dočkali vyrovnania. Po centri z ľavej strany najskôr Tandira parádne vychytal Jedlička, na dorážku Mateja Trusu však bol prikrátky. Nerozhodný stav ostal iba päť minút. Neofytidis nezobral loptu Friedeovi, ktorý z blízka nedal Markovičovi šancu. Krátko po hodine hry zlikvidoval brankár DAC gólovú hlavičku Trusu, v 64. minúte už ale bol prikrátky, keď sa po dobre zahranej štandardke presadil Ian Pino Soler. Viac v ústrety víťazstva ale išiel líder tabuľky. Matej Markovič v michalovskej bráne zvládol dva súboje s kapitánom DAC Kalmárom, keď mu vyškriabal jeho dva priame kopy. Nakoniec ale kapituloval. V 82. minúte nechala domáca obrana veľa priestoru Divkovičovi, ktorého v pokutovom území fauloval práve Markovič a Kalmár už tretí súboj s michalovským brankárom zvládol. V nadstavenom čase pečatil víťazstvo DAC striedajúci Fábry.

MFK Zemplín Michalovce - FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:4 (0:1)
Góly: 50. Trusa, 64. Pino Soler - 15. Divkovič, 55. Friede, 83. Kalmár (z 11 m), 90.+3 A. Fábry.
Žlté karty: 68. Popovits, 82. M. Markovič, 90+. Tandir – 25. Njie, 59. Friede, 89. Beskorovainyi.
Rozhodovali: Marhefka - Vorel, Zemko.
bez divákov
MFK ZEMPLÍN: M. Markovič – Špoljarič, Soler, F. Vaško – M. Kolesár, Neofytidis, I. Žofčák, Ivanov (84. Kountouriotis), Popovits (76. Méndez) – M. Trusa, Tandir.
FC DAC 1904: Jedlička – Blackman, Malý, Beskorovainyi, J. Müller – Friede (90+. Sommer), Njie (68. Nicolaescu), Balič – Divkovič (84. A. Fábry), E. Ramirez, Kalmár(90.+1 Sommer), Kalmár - Balič, Divkovič (84. Fábry), Ramirez.

Uverejnené: 17.10.2020 21:06:52