Michalovská Dukla na úvod sezóny vyprášila bratislavský Slovan

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v prvom kole Tipos Extraligy na domácom ľade nad hc Slovan Bratislava 4:1. Dva góly do siete belasých zaznamenal Marek Bartánus, po jednom pridali Christophe Lalancette a do prázdnej bránky sa presadil Marek Mašlonka. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa v druhom kole predstavia v nedeľu vo Zvolene proti Banskej Bystrici.

Pred televíznymi kamerami RTVS, no pred prázdnymi tribúnami, sa v prvej tretine hral svižný hokej s rýchlym spádom. Ako prví pohrozili domáci. Dobre mierené strely Hickmotta a Bartánusa ale narazili na výborne chytajúceho Durného. Zahanbiť sa nedal ani domáci brankár Tomáš Tomek. Cez jeho betóny neprestrčil puk Studenič a hlavne vďaka nemu nepotrestal chybu michalovskej defenzívy Bruno Mráz. Domáci prežili aj následné Korhonenové vylúčenie. Fínsky útočník mohol naopak hneď po svojom návrate skórovať, opäť sa ale vyznamenal Durný. V samom závere prvej tretiny mali viac z hry Michalovčania. Mohli za to tri presilové hry, z ktorých ale nič nevyťažili, aj keď raz hrali deväť a raz osemnásť sekúnd o dvoch hráčov viac.

V druhej tretine sa konečne roztrhlo aj vrece s gólmi. Najskôr ešte Lalancette neprestrčil puk cez betóny Romana Durného, no v 28. minúte už ale ostal výborne chytajúci brankár belasých prekonaný. Pri závere pred jeho bránou ešte dobre zasiahol pred Regendom, Bartánus ale následne prepálil všetko, čo mu stálo v ceste a otvoril skóre zaujímavého duelu. O tri minúty neskôr už bolo 2:0. Opäť v tom mal prsty Marek Bartánus, ktorý bombou spoza modrej nedal Durnému šancu po druhýkrát. Hostia ale veľmi rýchlo odpovedali. Na útočnej modrej chyboval Ventelä, Studenič nahodil super rýchlosť a popod vyrážačku prekonal Tomáša Tomeka. Strelený gól dodal Slovanistom energiu a vo zvyšných minútach druhej časti boli lepším tímom. Vyrovnať mohol Buček, Tomek však vyrážačkou zastavil puk smerujúci do jeho siete. Tlak hostí narastal. Kytnár nepretlačil puk za chrbát Tomeka, na druhej strane sa zase v dobrej šanci ocitol Lalancette. Obaja brankári už ale v tejto časti neinkasovali a do tretej tretiny tak išla s tesným náskokom michalovská Dukla.

V úvode tretej časti začala naháňačka Slovana za vyrovnaním, proti ale bola michalovská obrana na čele s brankárom Tomekom, ktorý opäť držal súperových strelcov na dištanc. Domácim sa navyše otváral priestor na kontry. V 44. minúte Regendovu strelu vyrazil Durný len pred seba a Lalancette popod padajúceho golmana Slovana zvýšil na 3:1. Hneď na to mohol definitívne klinec do belasej rakvy zatĺcť Marek Bartánus, pri úniku dvoch na dvoch ale mieril iba do Dúrneho. Hneď na to sa Takáč dopustil útočného faulu, čím dal šancu hosťom na zníženie. Tí ale presilovku nevyužili a podobne pochodili aj pri vylúčení Regendu. Presne 200 sekúnd pred koncom sa striedačka Slovana rozhodla odvolať brankára Dúrneho. Hostia síce zatlačili Michalovčanov do ich pásma, čistú gólovú šancu si však nevypracovali a Marek Mašlonka krátko pred koncom pečatil víťazstvo Dukly gólom do prázdnej bránky.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Slovan Bratislava 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Góly: 28. Bartánus (V. Mihálik), 31. Bartánus, 45. Lalancette (P. Regenda, Hickmott), 60. Mašlonka (Korhonen) – 32. Studenič (J. Valach).
Vylúčení: 3:4, navyše Takáč (Michalovce) 10. minút napadnutie zo zadu. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina, Štefík – Durmis, Bogdaň. Bez divákov.
HK DUKLA INGEMA: T. Tomek – Ventelä, McCormack, Southorn, V. Mihálik, Ťavoda, Bdžoch, Ragan, Zekucia – P. Regenda, Lalancette, Hickmott – Takáč, Mlynarovič, Bartánus – Šoltés, Galamboš, Korhonen – Matoušek, Češík, Mašlonka.
HC SLOVAN: Durný – Sersen (C), Ališauskas, Bačik, J. Valach, Meszároš, Štajnoch, Maier, Beňo – Ranford, Harris, O´Donnell – J. Sukeľ, Kytnár, Studenič – Buček, Bortňák, B. Rapáč – B. Mráz, Zigo, D. Jendek.

Uverejnené: 02.10.2020 21:03:54