V Petrovciach padlo 9 gólov

Bláznivý futbalový zápas videli diváci v Petrovciach nad Laborcom. Tamojšie piatoligové mužstvo prehrávalo v 25.minúte domáceho súboja so Sokoľanmi už 0:3. V úvode druhého dejstva však vyrovnalo na 3:3 a dokonca štyri minúty pred koncom duelu viedlo 5:3. V samom závere však hostia znížili na konečných 5:4.

Po štyroch minútach zápolenia domáci Sninský vyhral osobný súboj na hranici šestnástky. Následne vystrelil, no lopta letela mimo brány.  O minútu však udrel tím od Košíc. Po trme-vrme v pokutovom území pohotový Pida hlavou loptu poslal do siete. Hneď z ďalšej akcie Sokoľany opäť pohrozili. Domácemu celku nevyšiel ofsajd systém. Využil to Š.Zeleňák. Od polovice ihriska samostatne postupoval na bránu. Gólman Regenda však pozorne čítal hru a na hranici šestnástky tomuto hráčovi vypichol loptu a odvrátil ju do bezpečia. Sokoliansky mohutný nápor pokračoval ďalej. Zajac odcentroval pred bránu. Z pravej strany hlavičkoval Olajoš, ale trafil len vrchnú sieť petrovskej svätyne. V 12.min. Zajac zbehol po pravej strane, dostal sa až do stredu ihriska.  Regenda sa síce lopty dotkol, lenže prudká strela napokon zakotvila v sieti - 0:2.  V polovici úvodného dejstva hostia vyhrávali už rozdielom triedy. Nikým nekrytý Rybár si vytvoril streleckú parketu a po presnej trefe z asi 20 m rozvlnil sieť. Po tomto momente sa úplne knokautované Petrovce n/L. spamätali. Najprv Demeter z rohu mieril tesne na bránu. Vzápätí snaživý Lakatoš poriadne natiahol brankára Novotného. Desať minút pred uplynutím prvej polovice piatoligového súboja unikol popri autovej čiare Mráz. Loptu poslal pred bránu a Sninského slabučká strela po zemi prekvapujúco skončila za Novotného chrbtom. O tri minúty aktívny Demeter zahral priamy kop. Loptu zachytil Lakatoš a po presnej hlavičke znížil stav merania síl na 2:3. Minútu pred záverom I.polčasu Novotný zlikvidoval Mrázov samostatný nájazd. Na začiatku druhého dejstva z uhla vystrelil Ferko, gólman loptu vyrazil pred Sninského a ten ju poslal do siete - 3:3. Po dvoch tretinách zápolenia jeden z hosťujúcich futbalistov fauloval Sninského. Nariadený priamy kop Demeter s prehľadom poslal k ľavej žrdi, čím sa Zemplínčania prvýkrát v zápase dostali do vedenia. V 72.min. sa uvoľnil Sninský. Prihral Mrázovi, ktorého jedovku gólman reflexívne vyrazil na roh. Dvanásť minút pred záverečným hvizdom rozhodcu Sendeka posledne menovaný hráč netrafil prázdnu bránu. Ešte v tej istej minúte spálil rovnakú šancu Zajac. V 86.min. sa domáci Ferko zblízka nemýlil - 5:3. V nadstavenom čase Š.Zeleňák využil hrúbku petrovskej defenzívy a loptu napálil k ľavej žrdi - 5:4.

Petrovce n/L. - Sokoľany 5:4 (2:3)

Góly: 36.Sninský, 38.Lakatoš, 47.Sninský, 59. Demeter, 86.Ferko - 5.Pida, 12.Zajac, 24.Rybár, 90.+ Š.Zeleňák.

ČK: 41.Varga (Sokoľany, za hrubú urážku rozhodcu), ŽK: Gajdoš, Polák - Pida, pred 150 divákmi rozhodoval Sendek.

Petrovce n/L.: Regenda - Gajdoš, Miker (83.Revák), Pčolinský, Lakatoš, Špak, Gačko, Ferko, Mráz (87.Talnagi), Demeter (89.Polák), Sninský.

Sokoľany: Novotný - Olajoš, Spišák, Pida, Zajac, Ferenc, Š.Zeleňák, Varga, Rybár, Žiga, Ľ.Zeleňák (66.Malík)