Po ofenzívnom zlyhaní tesná prehra Dukly s Banskou Bystricou

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v prvom štvrťfinálovom zápase Tipsport Kaufland Cupu s HC 05 Banská Bystrica 1:2. Ich jediný presný zásah zaznamenal v 48. minúte Vladimír Mihálik. Zverenci trénera Miroslava Chudého absolvujú odvetný duel vo štvrtok vo Zvolene od 18.00 hod. Zápas v priamom televíznom prenose odvysiela aj verejnoprávna RTVS.

V prvom štvrťfinálovom zápase Superpohára začali aktívnejšie Michalovčania. Tí si vypracovali aj prvú šancu, keď sa v piatej minúte predral až pred brankára Rabčana Samuel Takáč, ktorý už ale nestihol zasunúť puk za jeho betóny. Na druhej strane sa hneď na to vyznamenal po strele Dominika Sojku Škorvánek, ktorý puk vytlačil svojim betónom a taktiež musel zasahovať aj po koncovke Fafráka. V polovici tretiny mali hostia 56 sekundovú možnosť presilovky o dvoch hráčov. Tú ale nezahrali dobre, navyše, pri jej konci fauloval Sloboda Matouška. Ani domáci však presilovú hru nevyužili a vo zvyšnom čase prvej časti sa už nič podstatné, až na šancu domáceho Mlynaroviča v závere, neudialo.

Podstatnejšie veci sa diali hneď na začiatku druhej tretiny. V 23. minúte hosťom vyšiel skvele protiútok, na ktorého konci Vašaš našiel parádnou prihrávkou Vybírala a ten prekonal Škorvánka. Domáci mohli vyrovnať o dve minúty, keď Bartánus našiel Southorna a ten síce aj prekonal Rabčana, bystrický golman však vytiahol puk spred bránkovej čiary. S pribúdajúcim časom sa domáci viac tlačili do ofenzívy, narážali ale na pevné obranné hradby „baranov“. Navyše, v tridsiatej minúte po chybe Southorna mohli aj inkasovať, strelu Winquista zastavila žŕdka. Bystrický brankár Rabčan sa zaskvel po strele Mašlonku a takisto aj pri dorážke Šoltésa, ktorý dorážal strelu Bartánusa. Športové nedáš - dostaneš sa opäť potvrdilo. Pätnásť sekúnd pred koncom druhej časti sa presadil Winquist – 0:2.

Tretiu tretinu začali Michalovčania sterilným náporom, z ktorého nič nevyťažili. Mali síce puk viac na svojich hokejkách, útočili ale viac po rohoch a vôbec sa netlačili pred brankára Rabčana. V tejto časti mali až päť presilových hier, no ani jednu gólovo nevyužili. Hneď v prvej nastrelil Southorn žŕdku, na druhej strane mieril Fafrák tesne vedľa Škorvánkovej bránky. V 47. minúte sa už kapitán Mihálik nemohol pozerať na nemohúcnosť svojich útočníkov a bombou od modrej prekonal Rabčana. Hneď po ňom mohol vyrovnať Bartánus, mieril ale iba do bystrického golmana. No a keďže gólom neskončila ani dvojnásobná presilovka Michalovčanov po faule hokejkou Lampera, Bystrica si z Michaloviec odváža cenné víťazstvo a je bližšie k postupu do semifinále Superpohára.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC 05 Banská Bystrica 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Góly:
48. Mihalik – 23. Vybíral (Vašaš), 40. Winquist (Lamper, Mistele).
Vylúčení:
4:9. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Korba, Kalina – Bogdaň, Janiga. Divákov: 250.