MFK Zemplín zhorel na efektivitu, s Trenčínom remizoval 1:1

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali v zápase šiesteho kola Fortuna ligy na domácej pôde s AS Trenčín 1:1 a zostali tak na predposlednom jedenástom mieste v tabuľke. Ich jediný gól v zápase zaznamenal Ricardo Phillips, ktorý v 83. minúte odpovedal na vedúci presný zásah hosťujúceho Čatakoviča. Zverenci trénera Jozefa Majoroša sa najbližšie predstavia budúci sobotu v Ružomberku. Ešte predtým ich čaká v utorok dohrávaný duel druhého kola Slovnaft Cupu v Kalši.

Až na úvodných päť minút zápasu boli dominantnejší domáci hráči, ktorí sa ale celý duel trápili v koncovke. V deviatej minúte sa predral k sľubnej šanci novic v tíme Ivanov, Šemrinec v bráne AS si ale s jeho strelou poradil. Naopak, zasahovať nemusel v sedemnástej minúte, kedy Žofčákova strela presvišťala pri jeho pravej hornej žrdi. To už hosťujúci tím nemal na ihrisku dvoch zranených hráčov Yema a Azanga, ktorí museli byť striedaní. V 23. minúte mohli Michalovčania otvoriť skóre, Spoljaričová bomba ale skončila na žrdi. Hostia v prvom dejstve čakali na svoju šancu a tá prišla v 40. minúte, kedy sa Čatakovič predral michalovskou obranou, obišiel aj brankára Markoviča a zasunul loptu do siete – 0:1. Zaskočených domácich mohol ešte viac zraziť na kolená Roguljič, jeho štipľavú strelu ale Markovič kryl.

V druhom dejstve to bol prevažne boj michalovských hráčov s defenzívou AS. Domáci si ale dlho nevedeli potykať s koncovkou a ich strely míňali tri Šemrincove žrde. Najskôr z dobrej pozície pálil nad Matej Trusa, Žofčákov priamy kop vytlačil nad trenčiansky múr, po následnom rohu mieril nad aj Soler, no a priestor brány netrafil tvrdou strelou ani Spoljarič. V 75. minúte už Martin Kolesár trafil priestor brány, jeho strela ale mala slabú razanciu a Šemrinec si s ňou hravo poradil. Michalovský tlak narastal a v 83. minúte už defenzíva Trenčína padla, keď presne namieril Ricardo Phillips. V zostávajúcom čase zostali Michalovčania v tlaku, no z neho vytúžený druhý gól nevyťažili.

MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 1:1 (0:1)