Iuventa zdolala v šlágri MOL ligy Dunajskú Stredu 29:26

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v zápase druhého kola MOL ligy na domácej pôde nad jedným z ašpirantov na medailu AC DAC Dunajská Streda 29:26 (15:7) a zaknihovali tak úspešný štart do ligovej sezóny. Strelecky sa najviac darilo päťgólovým Martine Popovcovej s Adrianou Holejovou, štyri presné zásahy zaknihovala Michaela Štefanová. Na druhej strane dala sedem gólov Kata Juhosová, päť gólov pridala aktuálne najlepšia hráčka Slovenska Monika Rajnohová.

Zverenky trénera Petra Dávida sa v najbližšom treťom kole predstavia v Porube, doma ich opäť uvidíme v sobota 19. septembra, kedy v netradičnom čase, od 19.00 hod. privítajú ďalšieho z ašpirantov na medailu DHK Zora Olomouc.

V slovenskom šlágri druhého kola MOL ligy sa hrala zaujímavá hádzaná, v ktorej každý chvíľu dominoval. Aj preto sa riedko zaplnené tribúny nenudili celý zápas. Lepší štart do neho mali hráčky Iuventy Michalovce, ktoré po góloch Štefanikovej s Klučkovou viedli rýchlo 2:0. Dunajská Streda, ktorá sa v lete výrazne posilnila a vo svojom rade má aj najlepšiu hráčku MOL ligy či úradujúci najlepšiu slovenskú hádzanárku sa ale dostala do zápasu a na konci desiatej minúty prehrávala iba rozdielom jedného gólu (5:4). Iuventa kontrovala dvoma gólmi v rade, na čo lavička DAC reagovala oddychovým časom. Hneď po ňom ale skórovali Popovcová s Holejovou a Michalovčanky tak v devätnástej minúte viedli 9:4. DAC rýchlo znížil na 9:6, posledné minúty prvého dejstva však patrili domácim. Ešte v 25. minúte znížila strelkyňa Beatrix Elo na 7:10, posledných päť minút ale Iuventa vyhrala 5:0 a v polčase tak viedla 15:7.

Skóre druhého dejstva síce otvorila domáce Štefanová, bola to ale Dunajská Streda, ktorá v druhej tridsaťminútovke diktovala tempo hry. Postupnými krokmi začali zverenky trénera Viktora Debreho sťahovať náskok Iuventy. Zatiaľ čo v 35. minúte bolo ešte 17:10 a v 40. minúte po ďalšom góle Štefanovej 20:13, v 54. minúte po presnej strele Katy Juhosovej bolo už iba 26:21. Keď následne Réka Bizíková znížila na 22:26 a dvojminútový trest dostala domáca Čorovičová, zdalo sa, že DAC predsa môže v Michalovciach pomýšľať aj na bodový zisk. Iuventa ale ustála následne oslabenia a hoci sa hostkám v predposlednej minúte podarilo znížiť na 26:28, posledné slovo v zápase patrilo Michalovčanky Trúnkovej, ktorá presnou strelou z postu pivota upravila na konečných 29:26 pre Iuventu.

Iuventa Michalovce – AC DAC Dunajská Streda 29:26 (15:7)
Pok. hody: 6/4 – 5/2. Vylúčené: 8 – 3. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Divákov: 150.
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Čorovičová 1, Klučková 3/3, Štefaniková 2, Dmytrenko, Popovcová 5, Trifunovičová 1, Trúnková 3, Kohučová, M. Kakaščíková, Štefanová 4, Holejová 5, Godečová 2, Bajčiová 3, Dulinová.
AC DAC: Oláhová, Oguntoye – Pénzeš, Lelkešová, B. Biziková, Juhosová 7, Straková, Meszároš, Pastorková 3, Demeterová, M. Rajnohová 5, Bugárová 1, R. Biziková 4/2, Elo 6.

Uverejnené: 05.09.2020 19:52:31