Dukla Ingema začala Tatranský pohár víťazstvom, SR 20 zdolala 3:0

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v prvom zápase Tatranského pohára v Poprade nad tímom Slovensko 20 hladko 3:0 a do tabuľky si tak pripísali tri body. Zverenci trénera Miroslava Chudého odohrajú v Poprade ešte dva zápasy. V stredu od 16.00 hod. ich čaká duel so Slovanom Bratislava a vo štvrtok ukončia turnaj súbojom s domácim HK (začiatok o 19.00 hod.).

V prvom zápase turnaja začali oba tímy opatrnejšie. Jedinú väčšiu šancu si vypracoval Michalovčan Dávid Šoltés, ktorý mieril iba do žŕdky. V deviatej minúte vystrelil od modrej čiary Vojtech Zeleňák a jeho strela sa dostala až za chrbát Latkóczyho. Za nepriaznivého stavu sa osmelili aj mladíci, ktorí viackrát Dukle podkúrili. Po jednom z brejkov nastrelil Ján Lašák tyčku Škorvánkovej bránky, na druhej strane iba do brankára Latkóczyho mieril McCormack. Michalovčania sa v úvode druhej tretiny ubránili presilovke po faule Matouška a potom trestali. Puk za obranu dostal Samuel Chalupa, ktorý nekompromisne upravil na 2:0. Po tomto góle už Dukla prevzala iniciatívu nad zápasom. Jej prevahu korunoval v 35. minúte Ventelä, ktorý v presilovke dal na 3:0. Michalovčania mohli skórovať aj v samom závere druhej tretiny, Hickmott ale netrafil odkrytú bránku mladíkov. Tí začali tretiu tretinu troma presilovými hrami v rade, kontaktný gól z nich ale nevyťažili. Po skončení tretej už nadobro ovládli Michalovčania dianie na ľade a pevným krokom kráčali k prvému trojbodovému zisku na turnaji. Nevykoľajila ich ani zhruba desaťminútová prestávka kvôli rozbitému plexisklu. Po tom, čo sa zápas znova obnovil sa už nič podstatné neudialo a Dukla si tak do tabuľky pripísali povinné tri body.

HK Dukla Ingema Michalovce - SR 20 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Góly: 9. Zeleňák (Lalancette, Korhonen), 28. Chalupa, 34. Ventelä (McCormack) pres/1.
Vylúčení: 10:8. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Tornay, Smerek - Wolf, Riš.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Mihalik, Southorn, Zeleňák, McCormack, Bdžoch, Ventelä, Zekucia - Takáč, Hickmott, Šoltés - Korhonen, Lalancette, Regenda - Matoušek, Mlynarovič, Giľák - Chalupa, Farkaš, Torok.
SR20: Latkóczy - Golian, Mudrák, Fatul, Nemec, Droppa, Turan, Hlavič, Zubák - Faith, Sojka, Melcher - Lašák, Jedlička, Krajč - Jevoš, Kupka, Valigura - S. Nagy, Eliáš, Olejník.