Iuventa zdolala Šaľu a po jedenástykrát má Slovenský pohár

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili vo finále Slovenského pohára hranom v Bardejove 31:27 (14:11) a získali tak Slovenský pohár už po jedenástykrát, čím sa vyrovnali Šali. Zverenky trénera Petra Dávida vyhrali Slovenský pohár už po ôsmykrát v rade a deviatykrát v priebehu desiatich rokov.

Úvod finálového duelu zachytili lepšie Šalianky, ktoré išli po góloch Matušincovej s Konigovou rýchlo do vedenia 2:0. Iuventa však zrovnala na 2:2, 3:3 aj 4:4. V trinástej minúte ju Bajčiová prvýkrát v stretnutí dostala do vedenia (5:4) a tréner Šale Peter Pčola na to reagoval oddychovým časom. Iuvventa bola po ňom viackrát v jedno, či dvojgólovom vedení, ktoré natiahla v 27. minúte po trojgólovej šnúre na 13:9. Šaliankám sa síce podarilo znížiť na 11:13, posledné slovo v prvom dejstve ale patrilo Michalovčanke Trúnkovej, ktorá upravila na polčasových 14:11.

Skóre druhého dejstva otvorila Adriana Holejová (15:11), Šaľa ale reagovala troma gólmi v rade a tréner Iuventy Michalovce Peter Dávid oddychovým časom. Ten jeho zverenky zobudil a opäť začali svoj náskok naťahovať. Strelecky sa darilo hlavne kridelníčkam Štefaníkovej s Popovcovou, ktoré dali dokopy pätnásť gólov, z toho desať v druhej tridsaťminútovke. Aj vďaka ich streleckej produktivite sa Iuventa držala vo vedení až do samého záveru. Šaľa síce viackrát skorigovala, no na viac už nemala síl. Michalovčanky zdolali Duslo 31:27 a po jedenástykrát tak získali najstaršiu ženskú klubovú trofej.

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 31:27 (14:11)
Iuventa sa stala víťazom SP žien 2019/2020.
Pok. hody: 3/2 – 4/3. Vylúčené: 5 - 4. Rozhodovali: Brunovský a Čanda. Divákov: 300.
IUVENTA: Jablonská-Bobaľová, Kordowiecka – Čorovičová, Klučková 3/2, Štefaniková 8, Dmytrenková, Popovcová 7, Trifunovičová, Trúnková 7, Kohučová, Kakaščíková, Štefanová, A. Holejová 3, Godečová, Bajčiová 3, Dulinová.
HK SLOVAN DUSLO: S. Novotná, Furgaláková – Takáčová 1, Rácková 2, A. Obstová, Špendlová, B. Königová 7, Pócsíková 2, Ščípová, Matušincová 6/3, Ušiaková 1, Tulipánová 3, N. Némethová 3, J. Vargová 2, Tisajová, Varjassiová.

Uverejnené: 30.08.2020 22:39:26