Dukla prehrala až po predĺžení

Hokejisti michalovskej Dukly neuspeli v utorňajšom šlágri desiateho kola na ľade druhého Liptovského Mikuláša, kde prehrali 1:2 až po predĺžení. Dukla viedla ešte v 55. minúte gólom Opatovského zo 40. minúty. Domácim sa podarilo vyrovnať a zápas rozhodlo predĺženie. Liptáci síce presilovku nevyužili, ale dve sekundy po jej skončení vsietil zlatý gól útočník domácich Peter Bartík. Víťazná séria Dukly sa síce skončila, ale aj bod z ihriska lanského extraligistu poteší.

Šláger desiateho kola prvej ligy medzi prvými dvoma celkami tabuľky sa od úvodu niesol vo vyrovnanom duchu, viac aktivity bolo síce na domácich hokejkách, ale obaja brankári Palko i Marton svoje tímy viackrát podržali. Druhú tretinu začali lepšie domáci, mali viac príležitostí, ale veľmi dobrá obrana Dukly so skvelým gólmanom Martonom na ľade Liptákov úradovali. V čase, keď sa už zdalo, že diváci neuvidia gól ani v druhej tretine, skóroval štyri sekundy pred koncom druhej tretiny Martin Opatovský, ktorý využil peknú prihrávku Antona Leza. Dukla pokračovala vo svojej sústredenej a pozornej hre aj v úvode tretej tretiny. Hokejisti Michaloviec mali vykročené k plnému bodovému zisku, keď inkasovali vyrovnávajúci gól v 55. minúte. O druhý gól stretnutia sa postaral útočník Roháč po asistencii M. Baču. Zápas dospel do predĺženia, v ktorom rozhodcovia už po 39. sekundách nezmyselne prisúdili domácim presilovku za údajný príliš veľký počet michalovských hráčov na ľade. Aj keď sa potom chvíľu nehralo pre vypadnutie jednej zo žiaroviek na svetlách, domáci ponúknutú číselnú prevahu využili a Bartík v 63. minúte tesne po skončení presilovky rozhodol o výhre Liptovského Mikuláša.

Jediným strelcom Michaloviec bol Martin Opatovský.

L. MIKULÁŠ - MICHALOVCE 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 55. Roháč, 63. Bartík - 40. Opatovský.

Vylúčení: 3 - 3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Babeliak - Neuzer, Číž - 720 divákov. Strely: 46:31.

MHK 32: Palko - Lištiak, Hyben, Kadlubiak, Kokavec, M. Bača, M. Petran, Klepáč, Devečka - P. Bartík, Pleva, Oravec - Kadura, Fiala, Staroň - Kuric, Pohanka, I. Roháč - Ďurný, Blaščík, Legerský. Tréner Jur. Kuric.

HK DUKLA: R. Marton - Boržík, M. Kozák, Regenda, M. Takáč, Marinčin, Lad. Mucha, Petruňa - M. Segľa, Dancsák, Minčák - M. Opatovský, A. Lezo, V. Štefanech - M. Mach, P. Hurtaj, P. Segľa - Stríž, L. Sabol, Fajčák. Tréner P. Bohunický.

Najbližší program: 11. kolo (piatok 8. 10. 2010 o 18.00 hod.): Bardejov - Michalovce.