files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Od apríla v platnosti mimoriadny cestovný poriadok v prímestskej autobusovej doprave

Autobusy prímestskej dopravy v Košickom a Prešovskom samosprávnom kraji budú od stredy 1. 4. 2020 až do odvolania premávať v novom režime. Dohodli sa na ňom zástupcovia oboch samosprávnych krajovv spolupráci s IDS Východ s.r.o. Dôvodom je súčasná situácia týkajúca sa nového koronavírusu.

Zmeny sa dotknú zmluvných dopravcov Košického kraja, spoločností ARRIVA Michalovce a.s., eurobus a.s. aj dopravcov Prešovského kraja, SAD Prešov, a.s., SAD Poprad, a.s., SAD Humenné, a.s. a BUS KARPATY spol. s r.o. „Na východe Slovenska evidujeme v posledných týždňoch výrazný pokles cestujúcich, nakoľko mnohí v súvislosti so šírením ochorenia COVID – 19 pracujú z domu, alebo využívajú individuálnu dopravu. Poloprázdne autobusy premávajú aj v dôsledku domácej výučby žiakov a študentov. Dochádza tak k nehospodárnej prevádzke autobusov. Základom pre tvorbu mimoriadneho cestovného poriadku je prázdninový režim. Snažili sme sa prispôsobiť jednotlivé spoje tak, aby bola zabezpečená základná dopravná obslužnosť,“ informoval košický župan Rastislav Trnka.

Celkovo dôjde k dočasnému zrušeniu 853 spojov, ktoré prevádzkujú zmluvní dopravcovia Košického samosprávneho kraja. Konkrétne oproti bežnému cestovnému poriadku sa teraz znížipočet denne vypravených autobusov o 123. „Chcem verejnosť upokojiť, že aj napriek dočasnému zrušeniu, na prvý pohľad vysokého počtu spojov, obyvatelia neostanú odrezaní od okolitého sveta. Dopravná obslužnosť bude zabezpečená alternatívnou formou, keďže pri tvorbe cestovného poriadku sa prihliadalo aj na dostupnosť vlakových spojov na trasách zrušených liniek autobusov,“ vysvetlil Trnka. O podobe mimoriadneho cestovného poriadku budú cestujúci informovaní priamo na označníkoch autobusových zastávok, na stránkach oboch dopravcov - www.eurobus.sk, www.arriva.sk, cestujúcim odporúčame dopravné spojenie vyhľadať na www.cp.sk.Uverejnené: 31.03.2020 13:33:28 files/pxtohu7hqxuwm5p4.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.