Juniori HK Mládež hrýzli favorita, v Martine nakoniec prehrali 4:6

Juniori HK Mládež Michalovce utrpeli v piatom kole play-out o Extraligu druhú porážku, keď na ľade MHA Martin prehrali 4:6. Zverenci trénera Ivana Boržíka ale neboli ďaleko od prekvapenia. V druhej tretine totiž viedli 3:1, náskok ale aj kvôli viacerým vylúčeniam neudržali.

Vyššie tresty dostali až štyri hráči. V čase, keď sa lámal zápas bol na desať minút vylúčený obranca Alexander Zekucia, ďalší z lídrov tímu Jakub Ragan dostal v tomto čase trest päť plus dokonca zápasu. Pri presilovke za jeho faul domáci dvakrát skórovali na 4:3 a 5:3. V samom závere boli do konca zápasu vylúčení aj brankár Gombár a ďalší z lídrov tímu Lukáš Lačný. Michalovčania tak inkasovali v Martine až 99 trestných minút, domáci „iba“ šestnásť, z toho jeden desaťminútový trest. „Trošku sme si to neustrážili,“ rozhovoril sa tréner juniorov Ivan Boržík, ktorého na jednej strane teší, že jeho zverenci držali krok s extraligistom bojujúcom o záchranu, ale... „Prehra samozrejme mrzí, keďže sme viedli 3:1. Mali sme výborné fázy. Blbými chybami sme ich ale vrátili do zápasu. V tretej tretine sme hrýzli, boli sme lepším tímom, no žiaľ, chýbalo nám aj šťastie.“

Michalovčania majú za sebou polovicu play-out. V ňom zaknihovali tri výhry, keď doma zhodnými výsledkami 7:3 zdolali Považskú Bystricu a Dubnicu nad Váhom, no a cenné tri body si priviezli aj zo Skalice, kde vyhrali 8:6. Prehru utrpeli v Trnave (1:7) a teraz v Martine (4:6). Sú tak naďalej v hre o dve extraligové miestenky. „Naše vystúpenie zatiaľ hodnotím pozitívne. Teraz prídu na rad zápasy, ktoré rozhodnú. V sobotu máme doma Trnavu (začiatok o 13.30 hod.) a v nedeľu Skalicu (začiatok o 13.45 hod.). Tieto zápasy výrazne napovedia o našich ambíciách. Následne musíme získané body potvrdiť aj v Považskej Bystrici a Dubnici, aby sme v poslednom kole doma s Martinom ešte o niečo hrali. Doterajšie zápasy nám ukázali, že stále sme sa nezbavili niekoľkých výpadkov. Práve pre tie sme prehrali v Trnave a Martine. Je to však obrovská škola pre chlapcov. Tí doteraz až také ťažké zápasy nehrali a môžu ich tak veľa naučiť,“ pokračuje Ivan Boržík.

MHA Martin – HK Mládež Michalovce 6:4 (1:2, 3:1, 2:1)
Góly: 11. Paulíny (Melcher, Lavička), 28. Smidžár (Sleziak), 34. Kočalka (Grega, Juraško) 39. Melcher (Paulíny, Ligas) pres/2, 41. Grega (Kočalka, Nátny) pres/1, 60. Melcher (Smidžár) - 7. Borov (Ragan, L. Gurčík), 20. A. Stripai (Ragan, Borov), 27. Farkaš (Lačný, Čollák), 53. L. Gurčík (Čollák, Lačný).
Vylúčení: 3:7, navyše Lavička 10. minút nešportové správanie - Zekucia 10. minút nešportové správanie, Lačný 10+DKZ napádanie rozhodcov, Ragan 5+DKZ napadnutie hlavy a krku, Gombár DKZ vhodenie hokejky. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valach - Jakubec, Hanko.
HK MLÁDEŽ: Gombár – Šulof, Zekucia, A. Stripai, Lorinc, Rudy, Čollák, Kakoš, Šeba – Gavura, Farkaš, Havrilko – Ragan, Borov, L. Gurčík – Béreš, Lačný, Dudurič – Soľár, Opryska.