MFK Zemplín vydrel víťazstvo a je v prvej šestke!

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v zápase 22. kola Fortuna liga na domácej pôde nad FK Pohronie Žiar nad Hronom 1:0 a v základnej časti obsadili krásne štvrté miesto. V nadstavbe si tak druhý rok po sebe zahrajú v skupine o majstra. Jediný gól zápasu strelil v 56. minúte Sidibe Modibo. Zverenci trénera Jozefa Majoroša odštartujú nadstavbovú časť budúci týždeň na pôde Dunajskej Stredy.

Michalovčanom išlo oveľa a zrejme aj v tom a takisto ťažkom teréne sa dá vysvetliť, že sa proti poslednému celku tabuľky rozbiehali pomalšie. V trinástej minúte mal dobrú možnosť na otvorenie skóre mladík Begala, ktorý ale poslal málo razantnú strelu na bránu Tomáša Jenča. Potom pohrozili aj hostia, najskôr v devätnástej minúte strieľaný center ich kapitána Patrika Abraháma skončil na brvne, no a o osem minút neskôr hlavičkoval Badolo v záklone tesne vedľa. Viac vzruchu prvý polčas nepriniesol.

A bojovalo sa aj v druhom dejstve. Domáci hráči sa dlho nevedeli nakopnúť. Zraziť ešte viac ich mohli hráči posledného tímu tabuľky v 54. minúte, priamy kop z dobrej pozície ale zahrali zle. O dve minúty prišiel kľúčový moment zápasu. Stanislav Danko poslal loptu do behu Sidibemu a ten nezadržateľne otvoril skóre zápasu. V 78. minúte mal na kopačke vyrovnanie Mazán, ktorý ale z voleja mieril vedľa, podobne ako chvíľu predtým domáci Peter Kolesár, ktorý v sľubnej šanci prekopol bránu. No a keď v samom závere Diarra nevyšperkoval svoje sólo druhým michalovským gólom, duel sa skončil tesným víťazstvom domácich.

MFK Zemplín Michalovce - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:0 (0:0)
Gól: 56. Sidibé.
Žlté karty:  42. M. Begala, 71. P. Kolesár, 84. Kountouriotis – 53. Mazan, 88. Pellegrini.
Rozhodovali: Očenáš – Žákech, Perát.
Divákov: 1127.
MFK ZEMPLÍN: Kira - Konstantinidis, Grič, Pino Soler, Vojtko - Savvidis - P. Kolesár (79. Diarra), Begala (71. Neofytidis), Danko, Popovits (68. Kountouriotis) - Sidibé.
FK POHRONIE: T. Jenčo – Hatok, P. Pavlík, Chríbik, Abrahám – Mazan, Obročník (37. Župa), Blahút (80. Pellegrini) – Tandir, Gerebenits (61. Mikuš).

Uverejnené: 07.03.2020 19:03:23