Bodovacia séria sa skončila, Dukla prehrala v Nových Zámkoch 2:4

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase piateho kola nadstavbovej časti o siedme až dvanáste miesto na ľade Nových Zámkov 2:4 a skončila sa tak ich osemzápasová séria, v ktorej bodovali. Zverenci trénera Miroslava Chudého, ktorým aktuálne stále patrí siedme miesto, sa najbližšie v piatok predstavia ľade poslednej Detvy.

Prvá tretina príliš veľa hokejovej krásy nepriniesla. V piatej minúte pálil Lalancette z dobrej pozície iba do brankára Nechvátala. Domáci si prvú šancu vypracovali v desiatej minúte a hneď z nej aj gólovo udreli. Do samostatného úniku sa dostal po nešťastnom teči Richard Ondrušek, ktorý nechytatelne otvoril skóre duelu. Po prvom góle domáci ožili. Hatala spomedzi kruhov mieril iba do Suráka a v samom závere nepremenili Števuliak s Holovičom nájazd dvoch na jedného. V druhej tretine prebrali iniciatívu Michalovčania. Tým sa podarilo vyrovnať v 28. minúte, kedy v dobrej forme hrajúci Eduard Šimun využil presilovku po faule Bajteka. Zverenci trénera Miroslava Chudého po góle naplno ovládli dianie na ihrisku a výsledkom toho bol ich vedúci gól, ktorý v 33. minúte vsietil Phillips. Jedna chybička vzadu ale spôsobila vyrovnanie, keď si medzi obrancov nakorčuľoval Obdržálek a v nájazde sa mu podarilo prekonať Suráka. Misky váh sa v tretej tretine nakoniec naklonili na domácu stranu. Pomohla k tomu aj nedisciplinovanosť Michalovčanov, ktorí sa museli v tejto časti brániť až piatym presilovkám súpera. Vylúčenia Šimuna s Kolbom síce Zámky nepotrestali, po návrate michalovského kapitána na ľad ale poslal domácich do vedenia Marcel Holovič. Následne faulovali v rozpätí 25 sekúnd Giľák so Šimunom, dlhočizná presilovka Zámkov o dvoch hráčov ale zostala nevyužitá, podobne ako trest po faule Korhonena. Michalovčanom už ale neostali sily na zvrat v zápase. V samom závere ešte pečatil prekvapujúcu výhru Nových Zámkov Šille, ktorý upravil na konečných 4:2.

HC Mikron Nové Zámky - HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Góly: 10. Ondrušek (Hain), 38. Obdržálek (Bajtek, Ondrušek), 51. Holovič (Števuliak), 59. Šille – 28. Šimun (Phillips, Lalancette) pres/1, 33. Phillips (Korhonen)
Vylúčení: 1:5. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Stano, Výleta – Rojík, Koncl ml. Divákov: 813.
HC MIKRON: Nechvátal - Magovac, Hatala, Fereta, Drtina, P. Mikuš, Pavúk, Hain – Rogoň, Bajtek, Obdržálek – Andrisík, Holovič, Števuliak – J. Jurík, Šille, Fábry – Mikula, Ondrušek.
HK DUKLA INGEMA: Surák - Pukka, Ventelä, Hančák, Kolba, Bdžoch, Vorobjev, Zekucia – Korhonen, Lalancette, Phillips – A. Štrauch, Galamboš, Mašlonka – Safaralejev, Linet, Giľák – Chalupa, Šimun, Hvila - Borov.