Dukla stratila štvorgólový náskok, Nitru zdolala 5:4 po predĺžení

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase druhého kola nadstavbovej časti na domácom ľade nad HK Nitra 5:4 po predĺžení, no dva body a víťazstvo nad priamym súperom o play-off ich príliš netešili. Michalovčania totiž v tretej tretine stratili štvorgólový náskok. V predĺžení rozhodol o ich výhre Mikko Pukka. Ešte predtým dvakrát skóroval Matej Giľák a po jednom presnom zásahu pridali Andreas Štrauch a Eduard Šimun. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa najbližšie v piatok predstavia v Miškovci.

Pred opäť zaplneným štadiónom začali dôležitý duel pre oba tímy lepšie domáci Michalovčania. V tretej minúte fauloval Minárik Giľáka a putoval na trestnú lavicu. Presilovku síce Dukla zahrala dobre, no z tlaku úvodný gól jej hráči nedali. Po nej ich zachránil Adam Trenčan, ktorý vychytal Fominicha, no a jeho spoluhráči sa nepresadili ani z druhej presilovky. V dvanástej minúte ale Šimun krásne načasoval prihrávku pred bránku na Giľáka a ten otvoril skóre duelu. Hostia mohli odpovedať pri vylúčení Hančáka, ich obávaná presilovka ale tentoraz využitá nebola. V samom závere mali viac z hry Michalovčania, Linet a ani Torok ale druhý gól nepridali.

V druhej tretine sa hral opäť zaujímavý hokej. Hra sa prelievala z jednej na druhú stranu. Najskôr v tejto časti mohol skórovať domáci Lalancette, ktorý neprekonal Šimbocha, na druhej strane Fominych pálil tesne vedľa. Nitrania mohli vyrovnať v presilovke po faule Hančáka, tú ale ukončil po 80 sekundách faulom s vysokou hokejkou Buček. Domáci dvojnásobný trest slovenského reprezentanta potrestali dvoma gólmi. Najskôr strelu Pukku tečoval do siete Šimun a potom na 3:0 upravil Štrauch. Následný oddychový čas hosťom nepomohol, keďže inkasovali opäť, keď vo vlastnom oslabení skóroval Giľák.

V tretej tretine sa začala karta obracať. Hostia pomaličky začali preberať iniciatívu. V 48. minúte vykresal pre nich iskierku nádeje Yellow Horn, ktorý v presilovke znížil na 1:4. Nitrania vycítili šancu, ktorú ešte znásobil v 56. minúte ďalším presilovkovým gólom Morisson. V tomto čase už hosťom narástli krídla. Ďalšiu presilovku síce nevyužili, no pri následnom power-play znížil na rozdiel jedného gólu Andrej Kollár. A Nitrania dokonca aj vyrovnali. Sekundu pred koncom riadneho hracieho času poslal zápas do predĺženia Samuel Buček. V ňom najskôr mohol misky váh na stranu hostí nakloniť Yellow Horn, po ňom na druhej strane nepresne mierili Linet s Mašlonkom. Až Mikko Pukka rozjasal michalovské tribúny, no tým dvojbodový zisk príliš nechutil...

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Nitra 5:4 po predĺžení (1:0, 3:0, 0:4 - 1:0)
Gól: 12. Giľák (Šimun), 33. Šimun (Pukka, Spilar) pres/1, 34. A. Štrauch (Safaraleyev, Galamboš) pres/1, 39. Giľák (Šimun) oslab/1, 64. Pukka (Korhonen, Galamboš) – 48. Horn (Fominykh, McNally) pres/1, 56. Morrison pres/1, 58. A. Kollár (Morrison), 60. Buček (Scheidl, Csányi)
Vylúčení: 6:5. Presilovky: 2:2. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: O. Kalina, Juhász - Jobbágy, Soltész. Divákov: 3128.
HK DUKLA INGEMA: Pukka, Ventelä, Hančák, Kolba, Bdžoch, Vorobejv, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Spilar - Štrauch, Galamboš, Mašlonka - Safaralejev, Linet, Phillips - Torok, Šimun, Giľák.
HK: McNally, Kubka, Morrison, Mezei, Pupák, M. Versteeg, A. Sloboda, Tábi - Buček, Šiška, Hrušík - Scheidl, Yellow Horn, Fominykh - Csányi, Kollár, Lušňák - Čaládi, Minárik, Škvarek.

Uverejnené: 25.02.2020 20:59:09