V zápase zvratov michalovská Dukla nestačila na Nitru

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v dôležitom súboji 48. kola najvyššej Tipsport ligy na domácom ľade s Nitrou 4:5. V zápase zvratov prehrávali 0:1, no aj viedli 2:1. Hostia však troma gólmi strhli vedenie na svoju stranu a to už z rúk nepustili. O góly v sieti Nitranov sa postupne postarali Ville Korhonen, Peter Galamboš, Mikko Pukka a Jakub Linet. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa najbližšie v piatok predstavia v Nových Zámkoch.

V priamom súboji o siedme miesto v tabuľke začali oba tímy opatrnejšie. Tón prvých minút udali dve vylúčenia Michalovčanov, hostia však nič z nich nevyťažili, ba pri druhom mohli inkasovať, Giľák ale v samostatnom úniku mieril iba do Adama Nagyho. Diváci veľa gólových šancí v tejto časti nevideli. Hra sa viac odohrávala v rohoch, viac sa bojovalo ako hralo. Nitrania vyťažili z minima maximum. V šestnástej minúte sa po prihrávke Blackwatera k puku dostal Yellow Horn a nekompromisne otvoril skóre duelu.

Michalovčania do druhej tretiny vstúpili oveľa aktívnejšie. Mali v nej ešte 58 sekúnd z presilovky po faule Pupáka a už po devätnástich sekundách vyrovnal Korhonen. Domácim dal vyrovnávajúci gól krídla. Bol ich plný ľad a prevahu pretavil na vedúci gól v 24. minúte Galamboš. Domácich ale zbrzdilo následne prísne vylúčenie Hančáka. Nitrania síce nevyrovnali, no dostali sa na koňa a v 32. minúte vyrovnal po úniku a parádnom zakončení Samuel Buček. Zápas gradoval v ďalších minútach. Obaja brankári museli byť v pohotovosti. Misku váh mohol na stranu hostí prekloniť Morrison, ktorý ale mieril iba do žŕdky, na druhej strane pri vlastnom oslabení mieril iba do Nagyho Linet. V tejto presilovke nakoniec aj padol gól, keď vylúčenie Mesikammena potrestal McNally, ktorý opäť preklopil zápas na stranu Corgoňov.

Dej zápasu výrazne poznačil úvod tretej tretiny. V ňom hostia získali možnosť 52 sekundovej presilovky o dvoch hráčov, ktorú dve sekundy pred návratom Igora Safaralejeva na ľad premenil na štvrtý gól Blackwater. Michalovčania okamžite odpovedali presilovkovým gólom Pukku, stále však boli o krok pozadu. Nevyvarovali sa faulov, za čo ich potrestal tretím presilovkovým gólom McNally. Domácim sa síce opäť podarilo zásluhou Lineta znížiť na rozdiel jedného gólu, zápas aspoň do predĺženia však nedostali a Nitra si tak z Michaloviec odváža veľmi cenné tri body.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Nitra 4:5 (0:1, 2:2, 2:2)
Góly:
21. Korhonen (Lalancette, Pukka) pres/1, 24. Galamboš (Mašlonka, Phillips), 47. Pukka (Lalancette) pres/1, 55. Linet (Phillips, Mašlonka) – 17. Horn (Blackwater), 32. Buček, 39. McNally (Hrušík) pres/1, 45. Blackwater (Morrison) pres/2, 53. McNally (Hrušík) pres/1.
Vylúčení:
7:3. Presilovky: 2:3. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Snášel, Orolin - Durmis, Smrek. Divákov: 3581.