Chemkostav aréna po ôsmich rokoch padla

Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v šlágri devätnásteho kola MOL ligy na domácej pôde s lídrom súťaže DHK Baník Most 23:24 a v lige tak utrpeli prvú domácu porážku po viac ako ôsmich rokoch. Zverenky trénera Petra Dávida budú najbližšie v hre v sobotu 8. februára, kedy sa predstavia v Prahe proti Slavii.

Šláger kola sa začal v rýchlom tempe. Domáce hráčky mali od úvodných sekúnd problémy s koncovkou a hlavne s brankárkou Mullnerovou. Aj preto prehrávali 0:2 a 1:3. Šnúrou troch gólov sa ale v deviatej minúte po prvýkrát v zápase ujali vedenia a v sedemnástej minúte vyhrávali rozdielom dvoch gólov 7:5. Hostky sa ale troma gólmi vrátili do vedenia, keď po presnej strele Šustkovej viedli 8:7. Keď v 23. minúte upravila Katarína Kostelná na 10:8 v prospech českého majstra, domáci tréner Peter Dávid siahol po prvýkrát po oddychom čase. Ten jeho zverenkám pomohol, keďže v závere boli lepším tímom. Kišíková v 28. minúte zrovnala na 11:11 a po ďalšom góle Bajčiovej si zobrala oddychový čas aj lavička hostí. Hneď po ňom sa opäť presadila Kišíková. Posledné slovo v prvom dejstve patrilo Zachovej, ktorá upravila na 12:13 v neprospech lídra tabuľky.

Aj v druhom dejstve to bolo súperenie o každý jeden gól. Domáce hráčky viedli po dobrých zákrokoch brankárky Jablonskej 16:14 a v 39. minúte dokonca 18:15. Trojgólovým rozdielom vyhrávali aj v 44. minúte (20:17). Most ale aj vďaka zákrokom brankárky Mullnerovej začal zrovnávať a v 50. minúte dokonca vyrovnal na 21:21. Iuventu v 53. minúte poslala ešte do vedenia Wollingerová (22:21), bolo to ale poslednýkrát v zápase, čo domáce hráčky viedli. Lepší záver totiž mal Most, ktorý v poslednej minúte po góle Lucie Mikulčíkovej vyhral v Michalovciach 24:23.

Iuventa Michalovce – DHK Baník Most 23:24 (13:12)
Pok. hody: 8/4 – 5/5. Vylúčené: 4 – 3. Rozhodovali: Klus a Cipov. Divákov: 1000.
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská, P. Kakaščíková – Pustá, Štefaniková 1, Kišiková 2, Trifunovičová, Trúnková 3, M. Kakaščíková, Štefanová 1, A. Holejová 3, Wollingerová 4/1, Bajčiová 7/3, Radovičová 2, Rovňáková.
DHK BANÍK: Bezpalcová, Mullnerová – Borovská 2, Stríšková, Jungová, Šustková 8/3, Šípová 1, Mikulčík 5, Eksteinová, Maňáková 4/2, Poláková, K. Kostelná 2, Zachová 2, Mikulášková 2.

Uverejnené: 29.01.2020 20:58:09