Dukla zdolala majstra 3:2 po predĺžení

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 41. kola Tipsport ligy nad HC 05 iClinic Banská Bystrica 3:2 po predĺžení. Michalovčania si vypracovali po góloch Ventelu s Galambošom dvojgólový náskok, o ktorý ale v tretej tretine prišli. O ich výhre rozhodol v predĺžení Mikko Pukka.

Úvod zápasu bol slávnostný. Najskôr prezident Dukly Martin Burinský zagratuloval k jubileu kapitánovi tímu Marekovi Kolbovi, potom hymnu zaspievala speváčka Lenka Rákarová alias LeRa a potom mal slovo známy český komik Ludek Sobota, ktorý hodil úvodné buly. Lepší vstup do zápasu mali domáci. Tí zatiaľ s majstrom bodovali v každom z troch zápasov a ukázali, že majú na to, aby sa im to podarilo aj po štvrtýkrát. Bystričanov v prvej časti pustili akurát k štyrom strelám na bránku a sami niekoľkokrát ohrozili Beskorowaneho. Toho neprekonali Šimun, Hvila, ani Mašlonka. Podarilo sa to až Ventelemu, ktorý v štrnástej minúte prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Hostia väčšinu zo svojich striel na bránu vyslali v následnej presilovke po faule Ťavodu na Ihnačáka, po jej skončení mal ešte gól na hokejke Lalancette.

Na konci prvej časti sa pred bránkou HC 05 do seba pustili Lukáš Hvila s Jánom Brejčákom a ich potyčku rozhodcovia posúdili rozdielovým trestom pre bystrického hráča. Domáci tak hneď z kraja druhej tretiny hrali presilovku, ktorú využil na druhý gól Peter Galamboš. Na druhej strane mohol rýchlo odpovedať Jaaskelainen, ktorý ale minul michalovskú bránu, tretí gól Michalovčanom mohol vzápätí pridať Linet, mieril ale iba do Beskorowaneho. Dobrý hokej pokračoval aj v ďalších minútach. Čoraz viac sa do ofenzívy začali zapájať hostia, ktorí boli za to odmenení v 34. minúte kontaktným gólom Briana Ihnačáka. Skóre druhej časti sa už nemenilo, hoci sa mohlo, Galamboš ale svoj nájazd na Beskorowaneho nepretavil vo svoj druhý gól v zápase.

V úvode tretej tretiny na chvíľu prevzali iniciatívu domáci, ktorí pohrozili Safaralejevom a Šimunom, potom už viac hrozili Bystričania, ktorí viackrát podkúrili pred bránkou striedajúceho Suráka, ktorý v závere druhej časti musel vymeniť Trenčana. Tréner Dukly Miroslav Chudý reagoval oddychovým časom, ktorý ale nepomohol. V 51. minúte pálil od modrej Brejčák a jeho strelu tečoval do siete Šille. Hostia boli po vyrovnaní dominantnejší, na gól ale nepretavili ani dve prísne presilovky. Za to ich postihol v predĺžení trest, keď Mikko Pukka prestrelil Beskorowaneho a rozhodol o michalovskej výhre.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC 05 Banská Bystrica 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 14. Ventela (Lalancette, Korhonen), 22. Galamboš (Giľák, Spilar) pres/1, 63. Pukka (Mesikammen, Galamboš) - 34. Ihnačák (Hrnka), 51. Šille (Brejčák, Mlynarovič).
Vylúčení: 4:3. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Korba, Kalina - Smrek, Bogdaň. Divákov: 3658.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan (35. Surák) - Hančák, Ventela, Pukka, Mesikammen, Ťavoda, Vorobjev, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Spilar - Hričina, Galamboš, Mašlonka - Safaralejev, Linet, Giľák - Chalupa, Šimun, Hvila - Borov.
HC 05: Beskorowany - Southorn, Mihalik, Ďatelinka, Cardwell, Petrinec, Brejčák, Žiak, Lopejský - Jaaskelainen, Hickmott, Hohmann - Bartánus, Mlynarovič, P. Lamper - Hrnka, Bubela, Ihnačák - Kabáč, Gabor, Šille.

Uverejnené: 17.01.2020 21:04:51