Michalovská Dukla v Detve s tesnou prehrou

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase 40. kola Tipsport ligy na ľade HC 07 WPC Koliba Detva tesne 2:3. Michalovčania viedli po góle Lalancetteho a v tretej tretine sa im podarilo stav zrovnať Hričinom. Na tretí gól domácich síce šesť sekúnd odpovedal Mašlonka, jeho presný zásah ale rozhodcovia po konzultácii s videom neuznali. Zverenci trénera Miroslava Chudého odohrajú najbližší duel doma, keď v piatok o 18.00 hod. privítajú Banskú Bystricu.

Pod Poľanou boli v prvej tretine lepším tímom Michalovčania, ktorí nastúpili aj s novou posilou, fínskym obrancom Mikkom Pukkom. Tí v samom úvode prečkali vylúčenie Mesikammena, v ktorom Zuzin mieril do žŕdky Trenčanovej bránky a potom gólovo udreli. Po spolupráci prvej útočnej lajny sa presadil strelou spomedzi kruhov jej center Christophe Lalancette. V trinástej minúte mohlo byť už 0:2, Hamráček ale mieril iba po Petríkovho betónu. No a detvianský brankár sa zaskvel aj krátko pred koncom, keď lapačkou vychytal v čistej šanci Safaralejeva. Brankár domáceho tímu sa zaskvel aj v úvode druhej časti, keď zlikvidoval šancu Galamboša. Postupom času Detva vyrovnávala hru a v 34. minúte sa jej podarilo aj zrovnať skóre. Gašpar riešil únik dvoch na jedného samostatne a urobil dobre, keď švihom prekonal Adama Trenčana. Po jeho góle domáci ožili ešte viac a do vedenia mohli ísť po následnom vylúčení Mesikammena, jeho faul ale nepotrestali druhým gólom.

V tretej tretine diváci predsa videli viac gólov. Hneď v jej úvode unikol michalovskej obrane Ščurko, ktorý ale zakončil len do bočnej siete. Hneď na to sa ale detviansky útočník dopustil faulu a Michalovčania dostali prvú presilovku. S tou ale nenaložili najlepšie, za čo v 46. minúte pykali, keď Martin Podešva prestrelil Adama Trenčana. Vedenie Detvy dlho netrvalo. O dve minúty neskôr krásne unikol Spilar, ktorý naservíroval puk Hričinovi a ten strelou do prázdnej brány vyrovnal. Strelec druhého michalovského gólu sa však chvíľu na to dopustil faulu a domáci z presilovky trestali. Krátko pred návratom Hričinu na ľad totiž Rastislav Gašpar svojim druhým gólom v zápase poslal domácich opäť do vedenia. Michalovčania mohli vyrovnať pri vylúčení Krála, čo sa im nepodarilo. V poslednej minúte už počas power-play Spilarovu strelu vyrazil Petrík betónom. Šesť sekúnd pred koncom predsa Mašlonka dostal puk za chrbát detvianskeho brankára, hlavní arbitri gól ale po konzultácii s videorozhodcom neuznali a duel tak skončil tesným víťazstvom Detvy.

HC 07 WPC Koliba Detva - HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Góly: 34. Gašpar (Torok), 46. Podešva (Žilka, Ščurko), 52. Gašpar (Čacho) pres/1 – 7. Lalancette (Korhonen, Spilar), 48. Hričina (Spilar, Lalancette).
Vylúčení: 2:4. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Goga, Rencz - Vyšný, Orolin. Divákov: 327.
HC 07 WPC KOLIBA: Petrík – Chovan, Golian, F. Fekiač, Andersons, Turan, Jendroľ, Gachulinec – Ščurko, Podešva, Král – Šišovský, Zuzin, Žilka – Gašpar, Valent, Török – Čenka, Čacho, V. Fekiač.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan – Hančák, Ventelä, Pukka, Mesikämmen, Ťavoda, Vorobjev – Korhonen, Lalancette, Spilár – Hričina, Galamboš, Mašlonka – Safaraleev, Linet, Hvila – Giľák, Šimun, Hamráček.