Séria bez prehry končí, Dukla Michalovce prehrala v Trenčíne 2:4

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase 37. kola najvyššej Tipsport ligy v Trenčíne 2:4 a ich séria bez prehry sa tak zastavila na troch zápasoch. Michalovčanom sa Korhonenom a Mašlonkom dvakrát podarilo vyrovnať, v záverečnej desaťminútovke ale doplatili na nedisciplinovanosť. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa najbližšie predstavia doma, keď na Troch kráľov, v pondelok 6. januára o 17.30 hod. privítajú Liptovský Mikuláš.

V prvej tretine sa na štadióne Pavla Demitru hralo v rýchlom tempe. Útoky sa striedali z jednej strany na druhú, každý tím chvíľku dominoval. Úvod mali lepší domáci, Michalovčania však ich počiatočný tlak ustáli a potom boli lepším tímom zase oni. V desiatej minúte zahral vysokou hokejkou Peter Galamboš a jeho vylúčenie potrestali domáci expresne rýchlo, už po pätnástich sekundách. Po vyhratom buly pálil Sojčík iba do Trenčanových betónov, Juraj Bezúch si vytiahol puk a blafákom otvoril skóre duelu. Hneď po góle sa vyznamenal Trenčan, keď zlikvidoval nájazd Sojčíka. Vyrovnať mohli Michalovčania po faule Lapšanského, jeho vylúčenie však nepotrestali. Prvá tretina však aj napriek tomu skončila nerozhodným výsledkom. V sedemnástej minúte našiel Ventela pred bránkou Spilara, ten parádne „načapoval“ Korhonenovi, ktorý mal pred sebou iba odkrytú bránku - 1:1.

Aj v druhej tretine sa hral rýchly a dynamický hokej, v ktorom mali tentoraz navrch domáci. Hosťujúca obrana na čele s brankárom Trenčanom ešte odolala strelám Štracaha a Balána, no v 31. minúte už zo skrumáže pred bránkoviskom skóroval Stanislav Balán. Aj v ďalších minútach hry mali viac puk na hokejkách Trenčania, ktorí už ale z prevahy tretí gól nevyťažili.

V úvode tretej tretiny získali Michalovčania po faule Bartoviča presilovú hru, s ktorou ale nenaložili najlepšie. Aj po nej však boli aktívnejší a v 45. minúte potom, čo Hecl stratil puk v útočnom pásme z nájazdu rutinérsky vyrovnal Marek Mašlonka. Po vyrovnani zase boli viac dominantnejší Trenčania. Stacha, ale ani McCormack s Bezúchom však svoje šance nepremenili a trenčianska Dukla sa do tretieho vedenia v zápase nedostala ani po následnej presilovej hre po prísnom vylúčení Hričinu. Po jeho návrate na ľad ale hrali Michalovčania šiesti, čo už Mikyska využil na vedúci gól. Zemplínčanov následne udržal v hre Trenčan, ktorý zlikvidoval nájazd Lapšanského, a neinkasoval ani pri ďalšom vylúčení Dalhuisena. Tri oslabenia v záverečnej desaťminútovke ubrali Michalovčanom sily a tak sa v samom závere do tlaku nedostali. Skóre duelu pečatil v poslednej minúte gólom do prázdnej brány Juraj Bezúch – 4:2.

HK Dukla Trenčín - HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Góly:  11. Bezúch (Sojčík, Mikyska) pres/1, 31. Balán (Sojčík), 53. Mikyska (McCormack) pres/1, 60. Bezúch (Mikyska) – 17. Korhonen (Spilar, Ventelä), 46. Mašlonka (Dalhuisen).
Vylúčení: 4:2. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valach, Nagy – Durmis, Kis-Kiraly. Divákov: 3260.
HK DUKLA: Tomek - McCormack, Starosta, Bokroš, Štach, Stacha, Kajínek, Maniaček, Dúžek - Alderson, Mikyska, Bezúch - Bartovič, Valach, Hecl - Sojčík, Balán, Lapšanský - Ďurina, Ferenyi, Džugan.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Vorobjev, Ventela, Dlahuisen, Novický, Hančák, Hopkovič - Korhonen, Lalancette, Spilar - Hričina, Galamboš, Mašlonka - Safaralejev, Linet, Hvila - Giľák, Toma, Šimun.