Dukla prestrihla negatívnu sériu, MAC Budapešť zdolala 5:2

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce pretrhli negatívnu sériu piatich porážok, keď v súboji 33. kola Tipsport ligy zdolali na svojom ľade maďarský MAC Budapešť 5:2. Dva góly do siete MAC zaznamenal Peter Galamboš, po jednom pridali Marek Mašlonka, Ville Korhonen a Samuel Chalupa. Michalovčania majú v najbližšom kole voľno, v hre budú až v sobotu 28. decembra, kedy nastúpia v šesťbodovom zápase v Nitre.

Michalovčania chceli po piatich prehrách konečne zabrať naplno. Ich plán začal napĺňať v štvrtej minúte center druhej lajny Peter Galamboš, ktorý na dvakrát v presilovej hre prekonal slovenského brankára MAC Tomáša Halásza. Hostia mohli zrovnať stav v siedmej minúte, vylúčenie Lukáša Hvilu však nepotrestali, aj keď prakticky celú presilovku strávili v michalovskom pásme. V jedenástej minúte už bolo 2:0, keď Galamboš utešenou strelou prekonal Halásza po druhýkrát v zápase. Dukla sa mohla dostať na koňa ešte pevnejšie, z následnej presilovky ale nič nevyťažila a následne za to jej hráči pykali, keď Adama Trenčana prekonal István Terbćs. Hostia mohli dokonca vyrovnať. V závere prvej tretiny ale nepotrestali vylúčenie Mesikammena.

Domácim vyšiel aj vstup do druhej časti. Už v prvej minúte sa dostal k puku Korhonen a sám pred brankárom Halászom nezaváhal. Michalovčania mohli ísť aj do väčšieho vedenia, nič ale nevyťažili z dvoch presiloviek, keď bol vylúčený Charles Strech. Pri jeho druhom vylúčení mal ideálnu šancu skórovať Mašlonka, trafil ale iba dobre postaveného Halásza. A keď na druhej strane hostia nič nevyťažili z vylúčenie Hričinu, Michalovčania si naďalej držali dvojgólové vedenie.

V tretej tretine sa obraz hry zmenil. Viac v tlaku boli hostia, ktorí sa snažili o kontaktný gól. Nevyužili naň ale darovanú presilovku, potom, čo Michalovčania hrali šiesti a ani ďalšie následné šance. Jednu z nich spálil Tomáš Klempa, ktorý sa rútil sám na Trenčana. Hneď na to si michalovská striedačka zobrala oddychový čas, ktorý domácich ukľudnil. Tí ustáli vylúčenie kapitána Kolba a hneď na to z presilovky Mašlonkom udreli po štvrtýkrát v zápase. Hostia vrhli všetky sily do útoku. Pomohla im k tomu aj presilovka opäť za šiestich hráčov na ľade. Keďže MAC odvolal aj brankára Halásza, jeho hráči hrali šiesti proti štyrom a túto prevahu využil Bance Orbán na druhý gól. Hostia pokračovali v power-play aj ďalej, čo Michalovčania využili na piaty gól, keď sa do prázdnej bránky presadil Samuel Chalupa.

HK Dukla Ingema Michalovce - MAC Ujbuda Budapešť 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Góly: 5. Galamboš pres/1, 11. Galamboš (Novický), 21. Korhonen (Lalancette, Ventela), 54. Mašlonka (Lalancette, Ventela) pres/1, 60. Chalupa (Hvila, Toma) - 16. Terbócs (Pitt), 58. Brance Orban (Langkow, McNally) pres/1.
Vylúčení: 6:5, Kolba (Michalovce) 10. minút napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Korba, Juhász - Smrek, Soltész. Divákov: 3741.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Vorobjev, Ventela, Hančák, Kolba, Mesikammen, Novický - Korhonen, Lalancette, Spilar -     Hričina, Galamboš, Mašlonka - Safaralejev, Šimun, Giľák - Chalupa, Toma, Hvila.
MAC UJBUDA: Halász - McNally, Pozsgai, Carlisle, Blake Orbán, Garát, Fejes, Dóczi - Klempa, Strech, Sofron - Brance Orban, Langkow, Bodó - K. Nagy, Pitt, Terbócs - Kreisz, Majoross, Szigeti.

Uverejnené: 22.12.2019 20:47:17