Dukle zlepšený výkon nestačil, Košiciam podľahla 1:2 po predĺžení

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase 32. kola Tipsport ligy na domácom ľade s HC Košice 1:2 po predĺžení a zaznamenali tak piatu porážku v rade. Zverenci trénera Miroslava Chudého síce išli po góle Korhonena do vedenia, hostia ale dvoma gólmi Dávida Skokana otočili priebeh duelu a proti Michalovčania tak dosiahli tretie tohtosezónne víťazstvo. Dukla Ingema sa na domácom ľade predstaví aj v nasledujúcom 33. kole, v ktorom v nedeľu 22. decembra o 17.30 hod. privítajú jej hráči maďarský MAC Budapešť.

V Michalovciach sa v zápase tímov, ktoré ťahali rozdielne série, začalo poriadne zostra. Paradoxne, lepší vstup do duelu mali domáci, ktorí predtým štyrikrát v rade prehrali. Zatiaľ čo Košičania, ktorí ťahali osemzápasovú víťaznú sériu sa nedostali ani do jednej gólovej šance, ich brankár Košarišťan musel v úvodnej päťminútovke riešiť nebezpečnú strelu Giľáka aj nájazd Korhonena. V ďalších minútach začalo tempo hry upadať. Oba tímy si strážili svoje pásmo, útočníci sa teda do šancí nedostávali. Výnimkou bola predposledná minúta, v ktorej unikol obrane hostí Mašlonka a Jurij Repe musel zatiahnuť ručnú brzdu.

Michalovčania si preniesli presilovku do druhej časti, neskórovali však v nej a ani v následnej minútovej presile o dvoch hráčov. Keď sa ale hneď po jej skončení Košičania dopustili ďalšieho trestu, fínsky útočník Ville Korhonen konečne ukončil michalovské presilovkové prekliatie. Domáci sa ale z vedenia dlho netešili. V 28. minúte putoval na trestnú lavicu Mašlonka a jeho vylúčenie potrestal expresne rýchlo, už po šiestich sekundách Dávid Skokan. V druhej polovici druhej tretiny sa opäť začali preteky o dôležitý vedúci gól. Obrany opäť vynikali nad útokmi, a tak diváci museli na ďalší gól čakať do tretej časti.

K nemu mali byť bližšie Michalovčania, ktorí hneď z kraja zahrávali presilovú hru, tú však odohrali zle a paradoxne v nej mohli aj inkasovať, Trenčan ale vyrazil štipľavú strelu Bortňáka do bezpečia. Po skončení presilovky unikol obrane hostí Toma, zahanbiť sa však nedal ani reprezentačný brankár Košarišťan. V ďalších minútach mala hra spád, oba tímy sa snažili strhnúť duel na svoju stranu. Keďže však na oboch stranách boli pozorní golmani duel išiel do predĺženia. Aj v ňom sa dlhšie čakalo na gól. Klhúfek na začiatku poslednej minúty trafil žrď, zápas však do samostatných nájazdov nedošiel. Dvanásť sekúnd pred koncom totiž Marcel Haščák nabil pred prázdnu bránu Dávidovi Skokanovi a ten rozhodol o vydretom košickom víťazstve, ktoré ich vyšvihlo na prvú priečku v tabuľke

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 1:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 24. Korhonen (Lalancette, Ventelä) pres/1 – 28. Skokan (Haščák, Klhúfek), 65. Skokan (Haščák)
Vylúčení: 2:5. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Novák, Rencz - Rojík, Valo. Divákov: 3800 - vypredané.
HK DUKLA INGEMA: A. Trenčan - Vorobjev, Ventela, Hančák, Kolba, Mesikammen, Novický, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Spilár - Hričina, Galamboš, Mašlonka - Safaralejev, Linet, Giľák - Chalupa, Toma, Hvila.
HC: Košarišťan - Čižek, Ružička, Slovák, Repe, Michalčin, Koch, Zeleňák - Majdan, Skokan, Haščák - Belluš, Suja, Klhúfek - Rapáč, Bortňák, Vrábeľ - Milý, R. Faith, Jokeľ.

Uverejnené: 20.12.2019 21:28:36