Iuventa doma uštedrila majstrovi debakel + FOTO

Hádzanárky Iuventy Michalovce sa v sobotňajšom šlágri tretieho kola spoločnej slovensko-českej súťaže (WHIL) postarali o najväčšie a zároveň o najpríjemnejšie prekvapenie tohto kola. V domácom súboji rozstrieľali úradujúceho majstra a zároveň lídra tabuľky ŠKP Bratislava. Nad trojnásobným slovenským šampiónom zvíťazili rozdielom jedenástich gólov 38:27 (18:12), čím dali zabudnúť na dlhú sériu ôsmich stretnutí bez víťazstva nad týmto súperom. Vo WHIL teraz nasleduje reprezentačná prestávka, počas ktorej však Chemkostav aréna bez hádzanej nebude, pretože v sobotu o 17.30 hod. sa v nej stretne reprezentácia Slovenska s Bieloruskom.

Keď už v 30. sekunde zápasu mali hráčky ŠKP po faule na pivotku Štetákovú výhodu pokutového hodu, ktorý však domáca brankárka Gubíková spojke Beňuškovej chytila, akoby sa týmto momentom udal tón celého stretnutia, ktoré Iuvente vyšlo ako z rozprávky. Skóre zápasu otvorila na konci tretej minúty Mičiníková a keď ju z brejku o dvadsať sekúnd napodobnila Szöllösiová, bolo 2:0. ŠKP síce troma gólmi v priebehu dvoch minút otočila na 2:3, ale to bolo naposledy, čo v zápase viedlo. Nasledovala totiž šesťgólová šnúra Iuventy a tréner hostí si už v 11. minúte bral oddychový čas. Ten nakrátko ŠKP zobudil, bratislavský tím dokázal znížiť vďaka gólom Hany Janšákovej v 16. minúte na 9:7 a neskôr i na 12:10, ale to akoby pichol do osieho hniezda. Výborná michalovská obrana na čele so skvelou brankárkou Gubíkovou dovoľovala hrať domácim na rýchle protiútoky, strieľa tzv. lacné góly a vďaka nim zvyšovať skóre. V 23. minúte bol po góle Tregubovovej stav 14:10 a pol minúty pred prestávkou zvýšila ďalšia Ukrajinka Bachyrievová z pokutového hodu na 18:12. To však nebolo všetko, pretože po prestávke Iuventa zvládla úvodných 25 minút priam bravúrne. Jej hráčky strieľali jeden krajší gól ako druhý a majstrovský tím doslova rozobrali ako lego. Keď v 38. minúte Obšatníková zvýšila na 23:15, bratislavský tím vymenil brankárky, ale ani to nepomohlo. Domáci valec naďalej úradoval a v 47. minúte bolo po bombe Rebičovej už bolo rozdielom desiatich gólov 30:20! Keď v 53. minúte rovnako výborne hrajúca Bachyrievová zvýšila na 34:22, bolo to najvyšším rozdielom v stretnutí. Aj keď záver súboja zvládol vďaka gólom Gáborovej a Kováčovej lepšie ŠKP, nič to nemení na tom, že Iuventa sfúkla majstra ako sviečku a pripísala si v súťaži druhé víťazstvo.

Zvyšné výsledky tretieho kola WHIL: Trenčín - Bánovce 23:32 (11:19), Písek - Poruba 37:29 (19:9), Most - Slavia Praha 24:40 (13:16), Veselí nad Moravou - Šaľa 24:24 (12:12), Partizánske - Olomouc, Zlín - J. Hradec.

Michalovce - Bratislava 38:27 (18:12)

Pok. hody: 5/5 - 4/2, vylúčené: 4 - 2. Rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja Česká republika), 850 divákov.

IUVENTA: Gubíková, Kudročová - Bachyrievová 9/4, Bačíková, Szöllösiová 3, Kalaninová 5, Wollingerová 2, Polláková, Hollá 4, Obšatníková 2, Tobiášová 1/1, Rebičová 4, Mičiníková 5, Tregubovová 3.

ŠKP: Školková, Leviczká - Cicmanová 2, Kochanová 4, Kertészová 3, Hodošková 4, Beňušková 1, Globanová, Šimáková 3, Štetáková, Kováčová 2, Gáborová 2, H. Janšáková 6/2, Z. Janšáková.

Najbližší program: 4. kolo WHIL (nedeľa 3. 10. 2010 o 15.00 hod.): HK Danlog Partizánske - Iuventa Michalovce, 5. kolo WHIL (sobota 9. 10. 2010 o 17.30 hod.): Iuventa Michalovce - DHK Zora Olomouc.

Uverejnené: 19.09.2010 12:08:18