V zápase zvratov Dukla nestačila na bratislavský Slovan

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v stretnutí tridsiateho kola Tipsport ligy na domácom ľade s HC Slovan Bratislava 2:5 a utrpeli tak druhú domácu porážku v rade a tretiu celkovo. Michalovčania síce viedli po góloch Lukáša Hvilu a Villeho Korhonena 1:0 respektíve 2:1, vedenie ale neustrážili. Najvyššia Tipsport liga má teraz reprezentačnú pauzu, ďalšie kolo je na programe až v stredu 18. decembra, kedy sa zverenci trénera Miroslava Chudého predstavia v Poprade.

Michalovčania veľmi chceli odčiniť nielen prehru, ale aj výkon zo zápasu s Miškolcom. Aj preto sa do favorita hneď z úvodu poriadne pustili. V šiestej minúte využil zmätok v obrane hostí Lukáš Hvila, ktorý si nakorčuľoval medzi kruhy a švihom pod hornú žŕdku otvoril skóre. Domáci mohli zvýšiť svoj náskok o minútu neskôr. Spilar s Galambošom ale nepretavili brejk dvoch na jedného na gól. A keď Michalovčania nič nevyťažili ani z následných dvoch presiloviek, prvá tretina skončila ich tesným vedením.

Do druhej časti si preniesli vyše minútovú presilovku po faule Podlipnika a tú mohli využiť. Puk po strele Dalhuisena ale Hvila nedokázal pretlačiť už za prekonaného Habala. V 27. minúte prišlo z ničoho nič vyrovnanie, keď sa M. Sloboda pretlačil až pred Trenčana a zasunul popod betóny puk za jeho chrbát. Vyrovnaný stav ale dlho nebol. Na trestnú lavicu putoval Kytnár a jeho vylúčenie potrestal Korhonen, ktorého trafil nahodený puk Lalancetta. Hneď na to Hančák hasil faulom brejk Abdula. Presilovku síce hostia nevyužili, no po jej skončení zostali v tlaku a Jindřich Abdul predsa len vyrovnal. Český útočník v službách Slovana bol aj naďalej pri chuti. V 36. minúte sa dostal až pred Adama Trenčana a krásnym blafákom poslal „belasých“ do vedenia.

V tretej tretine sa domáci snažili niečo urobiť s výsledkom a znova sa dostať do zápasu. Boli však veľmi sterilní v presilových hrách. Z ôsmych využili iba jednu a aj v tretej tretine doplatili na žalostnú koncovku v nich. V 47. minúte síce po vylúčení Podlipnika boli celý čas presilovej hry v pásme súpera, ten ich ale do väčšej šance nepustil. Podobne to bolo aj o desať minút neskôr, kedy dokonca Radovan Bondra z úniku definitíve rozhodol. V poslednej minúte ešte prikrášlil skóre v prospech Slovana gólom do prázdnej bránky Urbánek.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Slovan Bratislava 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Góly:
6. Hvila (Safaralejev, Šimun), 28. Korhonen (Lalancette, Ventela) pres/1 - 27. M. Sloboda (Meszároš, Urbánek), 31. Abdul (Zigo, Meszároš), 36. Abdul (R. Bondra), 58. R. Bondra (Urbánek), 60. Urbánek.
Vylúčení:
5:8. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: M. Korba, Rencz - Ordzovenský, Soltész. Divákov: 3800.