Michalovská Dukla s najvyššou domácou prehrou, Miškolcu podľahla 3:6

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase 29. kola Tipsport ligy na domácom ľade s DVTK Miškolc 3:6 a utrpeli tak najvyššiu tohtosezónnu domácu porážku. O tri góly v sieti maďarského tímu sa postarali Marek Mašlonka, Ville Korhonen a Gabriel Spilar. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa doma predstavia aj v najbližšom zápase, keď v nedeľu od 17.30 hod. privítajú bratislavský Slovan.

„Plyšákový“ zápas začali lepšie hostia, ktorí boli zrejme hladní po víťazstve, keďže štyri zápasy v rade nebodovali. Už v tretej minúte mohol otvoriť skóre Jesse Dudas, Surák ale ramenom vyrazil jeho strelu. Naturalizovaný Kanaďan si to všetko vynahradil v trinástej minúte, keď v presilovej hre nedal Surákovi šancu. Ešte predtým si brankár DVTK poradil s pokusmi Rajna poradil s pokusmi Šimuna a Mašlonku. Hostí gól nakopol. V sedemnástej minúte využil chybu Lalancetteho slovinský útočník St. Pierre, ktorý strelil druhý gól Miškovca a v poslednej minúte sa gólovo presadil aj brat trénera DVTK David Rodman.

Druhú tretinu začali Michalovčania minútovou presilovkou o dvoch hráčov, ktorú ale nevyužili a potom za to pykali. Harrison v 24. minúte upravil na 4:0 a David Rodman v 28. minúte na 5:0 v prospech Miškovca. V 36. minúte konečne skórovali aj Michalovčania, keď v presilovke Mašlonka upravil na 1:5.

V tretej tretine sa obraz hry nezmenil. Maďarský tím kontroloval jej priebeh a v 43. minúte St. Pierre poslal DVTK opäť do päťgólového vedenia. Potom sa už k slovu dostali aj Michalovčania, ktorí gólmi Korhonena a Spilara už len skorigovali nepriaznivý stav na konečných 3:6.

HK Dukla Ingema Michalovce - DVTK Jegesmedvék Miškolc 3:6 (0:3, 1:2, 2:1)
Góly: 36. Mašlonka (Dalhuisen, Korhonen) pres/1, 54. Korhonen (Lalancette) pres/1, 59. Spilar (Galamboš) - 13. Dudás (Vandane) pres/1, 17. St. Pierre (Galanisz, D. Rodman), 20. D. Rodman (Ross, Harrison), 25. Harrison (Goz, Vojtko), 28. Rodman (Ross), 43. St. Pierre (Galanisz, Beauvilier) pres/1.
Vylúčení: 3:6. Presilovky: 2:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Snášel, Kalina - Ordzovenský, Smrek. Divákov: 2872.
HK DUKLA INGEMA: Surák (21. Trenčan) - Dalhuisen, Ventela, Hančák, Mesikammen, Bdžoch, Kolba, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Mašlonka - Juusela, Galamboš, Spilar - Safaralejev, Linet, Giľák - Chalupa, Šimun, Hvila - Borov.
DVTK: Rajna - Ross, Dudás, Láda, Vandane, Goz, Vojtkó, D. Kiss - Beauviller, Vas, Reszegh - Harrison, St. Pierre, Rodman - Miskolcczi, Galanisz, P. Kiss - Lovei.

Uverejnené: 06.12.2019 20:43:30